Solana Tabanlı Mesajlaşma Uygulaması Secretum Üç Milyar Kullanıcıyı Hedefliyor

Solana Tabanlı Mesajlaşma Uygulaması Secretum Üç Milyar Kullanıcıyı Hedefliyor

Solana’daki (SOL) Secretum uygulaması, müşterilerinin güvenli ve kullanıcı dostu bir ortamda kripto ticareti yapmasına, NFT göndermesine ve birbirleri arasında sohbet etmesine olanak tanıyor.

Blok zincirleri, mesajlaşma segmentindeki en tehlikeli sorunları çözebilir

Solana’nın akıllı sözleşmeleri üzerine kurulu ilk uygulamalarından biri olan Secretum, kullanıcılarını veri toplama, özel veri sızıntıları, casus yazılım ve şantajdan korumak için blok zinciri teknolojisinden yararlanıyor.

Tüm bu faktörler, modern akıllı telefon kullanıcıları için ciddi sorunlara dönüştü. Başlangıç ​​olarak, Facebook gibi sosyal medya devleri, veri paylaşımı ihlalleri nedeniyle defalarca para cezasına çarptırıldı.

Ayrıca, ana akım sistemlerin merkezi veri yapıları sıklıkla her türden bilgisayar korsanı tarafından hedef alınır. Örneğin; WhatsApp ve Telegram Messenger mesajları ve hesap verileri darknet derin ağ mağazalarında satışa sunuldu.

Kötü niyetli kişiler, gönderenlere şantaj yapmak için silinen mesajları kurtarmalarına izin veren teknolojiler bile geliştirdi. Bu nedenle, “merkezileştirilmiş” veri depolama altyapısı, mesajlaşma uygulamalarının kullanıcılarını bilgisayar korsanlarının saldırılarından ve veri toplama araçlarından koruyamadığı bilinen bir gerçek haline geldi.

WhatsApp veya Telegram’dan farklı olarak, Solana tabanlı uygulama Secretum, işlemlerini gerçekleştirmek için dağıtılmış bir blok zinciri düğümleri ekosistemi kullanıyor. Secretum Ağının düğümleri tüm mesajları işlediği için bulut depolamayı kullanmıyor.

Düğüm operatörleri, Secretum’un temel bir yerel varlığı olan SER’de periyodik ödüller alır, böylece ağ güvenliğini ve bütünlüğünü korumaya teşvik edilirler.

Secretum’u kullanmak için kullanıcının Solana’da bir kripto para cüzdanından başka bir şeye ihtiyacı yoktur. Bu özellik, Secretum’un müşterilerinin anonimliğine ve mahremiyetine odaklanmasını vurguluyor.