Solana Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı

Solana Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı

Şu anda piyasa değerine göre en değerli 9. kripto para birimi olan token, bugün erken saatlerde 89 dolar eşiğini aşmayı başardı.

Solana (SOL) şu anda 92.60 dolardan işlem görüyor. Token istikrarlı bir yükseliş ile güne devam ediyor. Uzmanlara göre Solana’nın bu dönüm noktası, 26 Ağustos öğleden sonra başlayan ani yükselişin bir sonucu.

Bu noktada, SOL, haftanın en düşük noktalarından biri olan 67.55 dolar ile nispeten düşük bir konumdaydı. Ancak, ertesi sabaha kadar 75 doları geçerek iki saat içinde tekrar yükselişe geçti.

Oradan keskin bir tırmanış daha gerçekleştirdi ve 82.64 dolara ulaştı. Solana, 24 saat içinde başka bir yükseliş daha yaşadı.

SOL, bugün sabah saatlerinde 88 Dolar seviyesine kadar istikrarlı bir şekilde tırmandı. 12 saatten kısa bir süre sonra 89 Dolar’ı geçmeye devam etti. 

Ağustos, SOL için başarılı bir ay oldu. Bu, son haftalarda tokenin fiyatındaki ilk artış değil. 16 Ağustos’ta da SOL %20‘nin üzerinde bir artış gösterdi. 

Bu yükseliş neticesinde ilk defa, piyasa değerine göre en değerli 9. kripto para birimi olarak sıralamasını güvence altına aldı ve bunu yaparken Uniswap’ı (UNI) yerinden etti.