Bitcoin 49 Bin Doların Altında Mücadele Ederken Solana Polkadot’u Geride Bıraktı

Bitcoin 49 Bin Doların Altında Mücadele Ederken Solana Polkadot’u Geride Bıraktı

Sadece birkaç gün önce, piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin haftalık en düşük 46.300 Dolar’ı gördü. Ancak bu noktada boğalar hızlandı ve varlığı kuzeye doğru itmeye başladı.

BTC, son 24 saat içinde bir kez daha 50.000 dolara ulaşmaya çalıştı, ancak reddedildi. Bu da BTC’i güneye itti. Çoğu altcoin benzer bir performans gösterdi.

Solana (SOL) ise birkaç gündür etkileyici artışlar gösteriyor. Popüler kripto para birimi Polkadot’u geride bırakarak konumunu güçlendirdi.

Çoğu alternatif kripto para birimi, son birkaç gündür Bitcoin’i takip ediyor. Bu nedenle, gün içi oynaklığa rağmen nispeten durgun kaldılar.

Ethereum, Cardano, Ripple, Dogecoin, Polkadot ve Uniswap küçük kayıplar verdi. Sonuç olarak, ETH 3,200 doların biraz üzerinde, ADA 2,83 dolarda, XRP 1,15 dolarda, DOGE 0,30 doların altında ve DOT 26 dolarda.

Altcoinler durmuş olsalar da, bazıları daha iyi performans gösterme fırsatını yakaladı. Solana şimdi piyasa değeri açısından en büyük 9. kripto para birimi haline geldi.

Arweave (%30), Bitcoin Gold (%20), Audius (%18), NEAR Protokolü (%14), Tezos (%13), Cosmos (%10) ve Holo’dan (%10) daha fazla kazanç elde edildi. Tüm kripto para birimlerinin kümülatif piyasa değeri hala 2,1 trilyon dolar civarında duruyor.