Solana, Piyasa Yükselmeye Devam Ederken Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı

Solana, Piyasa Yükselmeye Devam Ederken Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Çıktı

Solana, bu haftanın başlarında piyasa değeri açısından en büyük ilk 10 kripto para biriminin arasına girmeyi başardı. Solana, bugün de dahil olmak üzere son birkaç gün içinde tüm zamanların yeni rekorlarını kırdı.

Kripto para veri platformu Nomics’e göre, SOL tokeni, bu sabah erken saatlerde 78.63 Dolar’lık bir ATH’e ulaştı.

Solana’nın fiyatı şu anda 78.17 dolarda bulunuyor, ancak bu hala %8.91‘lik bir artışı temsil ediyor. Coinin fiyatı geçen haftanın başında 40 doların altındaydı, bu nedenle son iki haftada SOL yaklaşık %100 arttı.

Solana, geçen hafta boyunca bir dizi DeFi ve NFT ile ilgili iyi haber aldı. Pazar günü, Degenerate Ape Academy’nin NFT’leri Solana blok zincirinde başlatıldı.

Dijital koleksiyonlar sekiz dakika içinde tükendi. Salı günü Solana ağı , DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değerde 2 milyar doları geçti ve aynı zamanda SOL için 74.08 dolarlık eski bir ATH belirledi.

Solana bir Ethereum katili olarak lanse ediliyor, çünkü Solana blok zinciri aynı zamanda akıllı sözleşmeleri de içeriyor. İlk olarak Ethereum tarafından popüler hale getirilen bir yenilik olan Solana şu anda Ethereum’dan daha ölçeklenebilir.