Solana Kurucu Ortağı Ağ Arızası veya DDoS Saldırısı Olmadığını Açıkladı

Solana Kurucu Ortağı Ağ Arızası veya DDoS Saldırısı Olmadığını Açıkladı

Birden fazla rapor, Solana’nın bu ay bir ağ kesintisi ve DDoS saldırısı yaşadığını ortaya çıkardı. Ancak kurucu ortak Raj Gökal, durumun ikisinin de olmadığını ve NFT oyunu SolChicks nedeniyle düşük performans meydana geldiğini iddia ediyor.

Solana ağı, yoğun ağ tıkanıklığından muzdaripti ve bu, ağın çöktüğüne dair birçok asılsız iddiaya yol açtı. Kripto topluluğu, geçmişte kapanmalar yaşayan ağı sert bir şekilde eleştirmeye başladı. Ancak, kurucularından Raj Gokal, herhangi bir saldırının ya da kesintinin olmadığını dile getirdi.

Ağın kapandığını söyleyen çok sayıda rapor var. Bunun yanında gerçekten de ağda geçici bir performans düşüşü yaşandı.

SolChicks, Chicks NFT serisinin ağın performans sorunları yaşamasına neden olduğunu söyledi. On binlerce insan CHICKS satın almaya çalışırken Solana’nın Raydium DEX’inin çökmesine neden oldu.

Polkadot’un kurucusu Gavin Wood, Eylül 2021’de ademi merkeziyetçiliğin verimden daha önemli olduğunu söyledi. Topluluktaki bazı kişiler bunu Solana’da bir şans olarak gördü.

Bunun yanında Eylül 2021’de de Solana ağı çökmüştü ve geliştiriciler ana ağ beta sürümünü yeniden başlatmak zorunda kalmıştı. Kesinti 17 saat sürdü ve SOL‘da düşüş yaşandı.

Tüm bu olaylara rağmen Solana genel olarak iyi gidiyor. Kurumsal yatırımcılar da artık varlığa daha fazla ilgi gösteriyor.