Solana, Kripto Çöküşü Ortasında İyileşmeye Öncülük Ediyor

Solana, Kripto Çöküşü Ortasında İyileşmeye Öncülük Ediyor

Solana’nın yerel tokeni SOL’nin fiyatı son 24 saatte artarak Pazartesi sabahı 95.91 Dolar’a ulaştı.

Solana şu anda 94.35 dolarlık seviyeye geri dönmesine rağmen, son 24 saatte %5.4 artışla hala günün en çok kazananlarından biri.

CoinGecko’ya göre, 30.14 milyar dolarlık piyasa değeri ile SOL şu anda sekizinci en büyük kripto varlığı olarak yer alıyor. Solana’nın en yakın rakibi  30,95 milyar dolarlık piyasa değeriyle Cardano oldu.

En son meydana gelen fiyat hareketi, ağın geliştirilmesinin arkasındaki İsviçre merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Solana Vakfı’nın, geliştirici ekosistemini desteklemeyi amaçlayan yüz yüze etkinlik düzenlemek için yaptığı hamlelerle teşvik edilmiş olabilir.

The Hacker House” olarak adlandırılan hesaba göre, fiziksel etkinliklerin önümüzdeki haftalarda Moskova, Prag, Berlin ve New York’un yanı sıra Florianópolis ve Nassau gibi şehirlerde gerçekleşecek.

Genellikle “Ethereum katili” olarak adlandırılan Solana, büyük ölçüde ölçeklenen merkezi olmayan uygulamaları (dApp’ler) desteklemek için özel olarak tasarlanmış gelişmiş bir blok zinciri platformudur.

Ağın “kısmi kesintileri” ve topluluğun parasal anlaşmazlıkları da dahil olmak üzere son zamanlardaki bazı tartışmalara rağmen Solana, NFT’ler ve DeFi dünyasında artan bir popülaritenin tadını çıkarıyor.