Solana, Lizbon’da İlk Küresel Çevrimdışı Konferansını Gerçekleştirdi

Solana, Lizbon’da İlk Küresel Çevrimdışı Konferansını Gerçekleştirdi

Ethereum katili ” olarak adlandırılan Solana blok zinciri, 2021‘in ikinci yarısında inanılmaz bir yükselişin ardından, bu hafta Lizbon’da ilk küresel çevrimdışı konferansını düzenledi.

Breakpoint 2021” etkinliği, gelişen blok zinciri üzerine inşa edilen teknolojinin ve projelerin geleceğini gösteren panellerden oluşuyordu. Konferans, 7 Kasım – 10 Kasım tarihleri ​​arasında gerçekleşti.

Blok zincirinin yerel kripto para birimi olan SOL, konferanstan önce Cumartesi günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 260 ABD dolarına (ATH) ulaşarak, Pazartesi günü USDT ve Cardano’yu geçerek dördüncü sıraya ulaştığı için beklentiler yükseliyordu.

CoinMarketCap’e göre, o zamandan beri bir miktar zemin kaybetti ve şu anda 232 ABD dolarından beşinci sırada işlem görüyor.

SOL, değiştirilemez token (NFT) serisi “ Degenerate Ape Academy ” nin başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinden sonra Temmuz ayının başından bu yana %850‘den fazla arttı.

Yüksek işlem hızları, altcoinin son birkaç ayda ilk 10’a girmesine yardımcı oldu. Konferansın tartışmasız en önemli gelişmesi, Solana ile Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian‘ın risk sermayesi kolu Seven Seven Six arasında, merkezi olmayan sosyal medyaya 100 milyon ABD doları yatırım yapmak için yeni bir ortaklığın duyurulmasıydı. 

Sosyal medyada ademi merkeziyetçilik ve blok zinciri, Facebook CEO’su Mark Zuckerberg‘in metaverse’i sosyal medyanın gelişiminin bir sonraki aşaması olarak keşfettiğini duyurmasından bu yana büyük ilgi görmeye başladı.