Solana Ağında Meydana Gelen Kesinti Nedeniyle Sistem 16 Saatten Fazla Kapalı Kaldı

Solana Ağında Meydana Gelen Kesinti Nedeniyle Sistem 16 Saatten Fazla Kapalı Kaldı

Solana ağı, aşırı işlem nedeniyle 16 saatten fazla bir süredir kesinti yaşıyor. Geliştiriciler, şu anda beta aşamasında olan ağın yeniden başlatılmasını sağlamak için çalışıyor.

Solana blok zinciri, bir ağ kesintisi nedeniyle çevrimdışı olmaya zorlandı ve ciddi sorunlar yaşadı. Kesinti 16 saati aşkın süredir devam ediyor. 

Aktarılan son bilgilere göre Solana ekibi, bugün ana ağ beta sürümünü başarıyla yeniden başlattı. Tam işlevselliğin, yayınlandığı andan itibaren birkaç saat içinde geri yüklenmesi bekleniyor.

Solana blok zincirinin durumunu izleyen bir hesaptan gelen tweetler, işlem yükündeki büyük bir artışın saniyede 400.000 işlem zirvesine neden olduğunu söylüyor. 

Bu, daha sonra çeviri işleme kuyruğunu doldurdu ve ağ için kritik mesajlaşmaya öncelik verilmemesi, ağın çatallanmaya başlamasına neden oldu.

Sonraki bellek tüketimindeki artış, bazı düğümlerin çevrimdışı olmasına neden oldu. Bu sorunu çözmek için Solana’nın geliştiricileri, ağın yeniden başlatılmasını planladıklarını söylediler.

Sorunun 1. katmanda olduğu ve Solana’da oluşturulan her şeyi etkilediği bildiriliyor. Solana’nın şu anda beta aşamasında olduğu ve kesintinin etkilerini bir şekilde iyileştirdiği belirtildi.

Solana’nın fiyatı da önemli ölçüde düştü ve saatler içinde %10 düştü. Ancak SOL toparlanmaya başladı ve şu an 163 dolardan işlem görüyor.