Altcoin HaberleriHaberler

Solana 314 Milyon Dolarlık Finansman Turunu Tamamladı

Solana, yerel tokeni SOL'un özel satışıyla 314 milyon doların üzerinde para topladı.

Solana‘nın finansman turuna Andreessen Horowitz, Polychain Capital, Alameda Research ve diğer birkaç yatırımcı katıldı. Yeni toplanan fonlar, Solana ekosistemini desteklemek ve merkezi olmayan uygulamalar geliştirmek için kullanılacak.

Solana Labs, Andreessen Horowitz ve Polychain Capital liderliğindeki finansman turunda tam 314 milyon dolar topladı. SOL şu anda %21 artışla 42.75 Dolar’dan işlem görüyor.

Solana Bağış Kampanyasını Duyurdu

Andreessen Horowitz ve Polychain Capital’inde yatırım yaptğı bir proje olan SOL 314.159.265 Dolar’lık satış yapmayı başardı.

Diğer yatırımcılar arasında Alameda Research, Blockchange Ventures, CMS Holdings, Coinfund, CoinShares, Collab Currency, Memetic Capital, Multicoin Capital, ParaFi Capital, Sino Global Capital, Jump Trading ve Boys Noize yer aldı.

Solana blockchain platformu, bugün büyük ölçüde Ethereum’a odaklanan, hızla büyüyen merkezi olmayan finans pazarında yükselmeyi umuyor.

Ethereum gibi Solana’da akıllı sözleşmeler kullanıyor ancak işlemleri çok daha yüksek hızda ve daha düşük maliyetle gerçekleştiriyor.

Solana, Proof of History adlı bir konsensüs mekanizması kullanmaktadır. Solana Labs kurucu ortağı ve CEO’su Anatoly Yakovenko, bir basın açıklamasında blok zincirlerinin “bir bükülme noktasında” olduğunu ve “bir sonraki aşamanın 1 milyar kullanıcıyı ulaşmak olduğunu” söyledi.

Solana, yeni toplanan fonlarını, yaklaşmakta olan DApp’lerin, DeFi platformlarının ve Web3 projelerinin gelişimini teşvik etmek için kullanacağını belirtti. Ekip, aynı zamanda bir risk sermayesi kolu ve ticaret masası oluşturacak.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu