Altcoin Haberleri

Şok Gelişme! Coinbase Bu Altcoin’i Delist Mi Edecek?

Kripto para dünyasında bir altcoin için şok eden bir gelişme ile karşınızdayız. Atak dev borsa Coinbase’den geliyor. Buna nazaran düzenleyici eğilimlerin ortasında Zcash (ZEC) süreç çiftlerini ‘yalnızca limit emirleri’ ile sonlandırıyor. Sınrılama gelince de ister istemez akıllara bir sonraki adımın ne olacağı geliyor. Kestirimler ise delist odaklı oluyor. Ayrıntılara bir bakalım.

Dev borsa Coinbase altcoin ZEC ticaret çiftlerini kısıtlıyor

Kripto para borsası Coinbase geçtiğimiz günlerde kıymetli bir atak ile gündeme geldi. Buna nazaran, platformda uzun müddettir mevcut olan bir altcoin olan Zcash (ZEC) ile ilgili kıymetli bir duyuru yaptı. Duyuruya nazaran Coinbase, ZEC-USD ve ZEC-BTC süreç çiftlerini “yalnızca limitli emir” moduna geçirmeye karar verdi. Sonuçta, kullanıcılar artık borsada bu muhakkak süreç çiftleri için “piyasa emirleri” gerçekleştirme seçeneğine sahip olmayacak.

Borsa, bu güncellemenin uygulanması için açık bir neden de sunmuyor. Bununla birlikte, altcoin Zcash üzere zımnilik coinlerinin dünya çapında artan inceleme ve kısıtlamalarla karşı karşıya kaldığı mevcut kripto para ünitesi düzenleme ortamını dikkate almak değerli. Bilhassa, çeşitli Avrupa ülkeleri kripto para borsaları üzerinde baskı uyguluyorlar. Ayrıyeten muhakkak bölgelerde zımnilik odaklı altcoin projelerinin listeden çıkarılmasına yol açıyor.

Altcoin Zcash (ZEC) fiyatı üzerindeki etkisi

Bir kapalılık coin’i olarak nitelendirilen ve piyasa kıymeti açısından en büyüklerden biri olan Zcash, bu gelişmeye reaksiyon gösterdi. Coinbase’in ZEC-USD ve ZEC-BTC süreç çiftlerini “yalnızca limitli emir” olarak değiştirme kararının akabinde altcoin fiyatı etkilendi. Buna nazaran ZEC fiyatında ince lakin fark edilebilir bir düşüş meydana geldi.

Kripto para kesiminin etkin bir dal olduğunu unutmamak gerekiyor. Buna nazaran makul tokenlerin mevcudiyetini ve alım satım seçeneklerini derinden etkileyecek gelişmeler oluyor. Bu piyasanın sonuçta gelişen düzenleyici dinamiklere tabi olduğunu kabul etmek kıymetli. Coinbase’in ZEC alım satım çiftlerini “yalnızca limitli emirlerle” sınırlama atılımı dikkat çekiyor. Ayrıyeten platformun yasal gerekliliklere uyma ve gelişmekte olan sanayi standartlarına bağlı kalma taahhüdünü yansıtıyor.

Gizlilik odaklı kripto para birimleri

Gizlilik odaklı kripto para ünitelerini çevreleyen düzenleyici incelemeler gelişmeye devam ediyor. Öbür taraftan kripto para borsalarının ve kullanıcıların bu değişikliklere cevap olarak uyanık ve uyarlanabilir kalmaları çok değerli.

Kriptokoin.com olarak baktığımızda atağın altcoin ZEC ticareti üzerindeki tesiri kısa vadede mütevazı. Fakat dijital varlık alanındaki daha geniş kapsamlı düzenleme eğiliminin altını çiziyor. Traderlar ve yatırımcılar için de bu gelişmeler değerli. Zira belli kripto para üniteleri için ticaret ortamını değerli ölçüde etkileyebiliyor. Bu yüzden onlar düzenleyici ortamdaki gelişmeleri yakından izlemeli.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu