Finans HaberleriHaberler

SoftBank, Brezilya Kripto Para Borsası Mercado Bitcoin’e 200 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

SoftBank 2019 itibariyle, Forbes dergisinin “Dünyanın En Büyük Halka Açık Şirketleri” listesinde kendisine 36. sırada yer bulmuştu.

Yapılan duyuruya göre şirket, bölgedeki en büyük kripto para borsalarından biri olan Mercado Bitcoin‘in ana şirketine 200 milyon dolar yatırım yaptı.

Mercado Bitcoin‘in aldığı bu yatırım, ürünlerini ve altyapısını genişletmek ve şirketin çalışan sayısını 2021‘in sonuna kadar 700 kişiye çıkarmak için kullanılacak.

Mercado Bitcoin‘in ana şirketi olan 2TM Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Roberto Dagnoni yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Dünya çapında milyonlarca insan, dijital varlıkların ve kripto para birimlerinin hem yenilikçi teknolojiler hem de verimli değer depoları olduğunun farkında.”

Mercado Bitcoin müşteri tabanına, Ocak ve Mayıs ayları arasında 700.000 müşteri daha ekledi. Şirketin toplam müşteri sayısı 2,8 milyona ulaştı.

SoftBank Group International CEO’su ve SoftBank Group COO’su Marcelo Claure, borsanın “Latin Amerika blok zinciri devriminin ön saflarında ve Brezilya’daki kripto para birimi endüstrisinde belirleyici bir oyuncu olarak” konumlandığını söyledi.

2TM Group, dijital varlıklara odaklanan Brezilyalı bir holding olarak biliniyor. Mercado Bitcoin’i işletmeye ek olarak, cüzdan firması Meubank, Bitrust ve diğer birkaç kripto para odaklı işletmeyi daha yönetiyor.

Kripto para cüzdan firması Meubank‘ın, bölgedeki finansal düzenleyicilerin onayına tabi olarak bu yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu