SoFi CEO’su, işletmelerin kriptoyu benimseme konusunda hızlı davranmaları gerektiğini düşünüyor

SoFi CEO’su, işletmelerin kriptoyu benimseme konusunda hızlı davranmaları gerektiğini düşünüyor

Çevrimiçi finans şirketi SoFi’nin CEO’su Anthony Noto, şirketlerin piyasadaki hızlı büyümenin ortasında kripto para birimi vagonuna atlamaları gerektiği konusunda uyardı.

CNBC’ye konuşan Noto, şirketlerin kripto para birimlerini sistemlerine entegre edemezlerse ‘geride kalma’ riskiyle karşı karşıya olduklarını belirtti. 

Yöneticiye göre, kripto para birimlerini dahil etmek, önümüzdeki yıllarda işletmelerin rekabet gücünü potansiyel olarak belirleyecek. 

Noto diyor ki:

“İnovasyon yapmazsanız ve kripto para birimini bir teknoloji platformu olarak kullanmazsanız, geride kalırsınız. İşiniz daha küçük olacak. Daha az rekabetçi olacaksınız.”

Ancak Noto, kripto para birimlerinin ‘inanılmaz bir teknoloji’ olarak görülmesine rağmen, oynaklık yönünün önemli bir endişe olması gerektiği konusunda uyardı. 

Yönetici, kripto para birimlerinin şu anda dikkat gerektiren kanıtlanmamış bir teknoloji olduğuna inanıyor.  Ayrıca Noto, SoFi’nin şu anda küçük miktarlarda Bitcoin ve Ethereum’a sahip olduğunu açıkladı:

“Kripto para birimine yatırım yapıyoruz. Bitcoin’e sahibiz, Ethereum’a sahibiz, daha belirsiz ve farklı kripto para birimlerinin bazılarına sahibiz, ancak bu sahip olduklarımızın çok küçük bir kısmı”

Aynı zamanda, kripto işletmeleri de lobi faaliyetlerine önemli miktarda para harcayarak uygun düzenlemeler arıyor. 2021’de kripto lobiciliğine harcanan para %116 artarak 4,9 milyon dolara yükseldi.