Snoop Dogg ve deadmau5, Metaverse’e Yatırım Yapmak İçin Outlier Ventures’a Katıldı

Snoop Dogg ve deadmau5, Metaverse’e Yatırım Yapmak İçin Outlier Ventures’a Katıldı

Outlier Ventures, Base Camp Accelerator’ı 2019‘da piyasaya sürmesinden bu yana, Crucible ve Biconomy gibi dünyanın dört bir yanından 100‘den fazla yüksek profilli proje için 250 milyon ABD dolarının üzerinde fon sağladı.

Outlier Ventures CEO’su Jamie Burke, gelişmekte olan Metaverse’in artan açıklık, birlikte çalışabilirlik ve fırsatlara yol açabilecek birleşik bir alan haline geldiğini gördüğünü söyledi.

Burke, bir video röportajında, “Metaverse birçok bölümden oluşuyor ve buradaki fikir, Metaverse’nin birleştirici şey olmasıdır” dedi.

Outlier Ventures’ın desteklediği bir başka ekonomi olan Boson Protocol, katılımcıların NFTS olarak arazi satın alabilecekleri Ethereum tabanlı merkezi olmayan bir metaveren olan Decentraland’da, takas edilemez, sürükleyici bir token pazarı inşa ediyor.

Boson Protocol’ün kurucu ortağı Justin Banon, “Bu metaverse ticareti için kripto alanında şu anda büyük bir zamanın ruhu var dedi.

Banon, “Metaverse bize dijitalin, sosyalin tüm avantajlarına sahip olma ve harika deneyimler yaratma yeteneği veriyor” İfadelerini kullandı.

Snoop Dogg, çeşitli kripto para projelerinde erken benimseyen yatırımcı oldu ve hatta Twitter’da profil resmi olarak bir CryptoPunks NFT’ye sahip.

Mart ayında “Dogg ile Yolculuk” NFT koleksiyonunu duyurdu ve Eylül ayında kendisine ait olduğunu açıkladı. NFT’ler OpenSea üzerinde 17 milyon değerinde.