Snapshot Labs, DAO Yönetişim Çözümleri Oluşturmak İçin Finansman Turunda 4 Milyon Dolar Topladı

Snapshot Labs, DAO Yönetişim Çözümleri Oluşturmak İçin Finansman Turunda 4 Milyon Dolar Topladı

Merkezi olmayan bir (DAO) yönetişim çözümü sağlayıcısı olan Snapshot Labs, kripto para odaklı erken aşama risk sermayesi fonu 1kx liderliğindeki 4 milyon dolarlık bir finansman yatırım turunu tamamladı.

DAO, merkezi olmayan otonom organizasyon anlamına gelmektedir. Herhangi bir otoriteye bağlı olmadan, bilgisayar kodları tarafından yönetilen bir sistemdir.

Coinbase Ventures, StarkWare, MetaCartel, Gnosis ve Scalar da sermaye artırımına katılan yatırımcılar arasında yer aldı.

Cuma günkü finansman yatırımı duyurusuna göre Snapshot, merkezi olmayan yönetişim için daha sağlam çözümler oluşturmak adına sermayeyi kullanmayı planlıyor.

Finansman haberleri, şimdiye kadar Gitcoin bağışlarının yanı sıra MetaCartel DAO, ENS, Curve DAO ve Balancer tarafından sağlanan fonlarla finanse edildiği bildirilen projenin ilk sermaye artışına işaret ediyor.

Finansman duyurusunun bir parçası olarak Snapshot, oylama çerçevesinde iyileştirmeler yapmayı planladığını belirtti. Proje, bu değişikliklerin DAO’ların daha yaygın hale gelmesine yardımcı olacağını belirtti .

DAO, Ethereum ağını kullanır ve bu ağın en güçlü özelliği olan akıllı sözleşmelerle çalışmaktadır. Buradaki amaç, sistemdeki karar verme gücünü herhangi bir otoriteye değil; otomatik bir sisteme ya da kitle kaynaklı bir sürece devredip, manipülasyonu ortadan kaldırmaktır.

Snapshot’ın web sitesi 2.200‘den fazla DAO topluluğunu gösteriyor ve proje, platformda bir milyon oy kullanıldığını söylüyor.