Smooth Love Potion Fiyatı %24 Yükseldi

Smooth Love Potion Fiyatı %24 Yükseldi

Smooth Love Potion (SLP) tokeni bugün yükselişte ve yazı yazılırken 0.01926 dolardan işlem görüyordu; ayrıca son 24 saatte %24.17 artış gösterdi.

İşlem hacmi, son 24 saatte %136’lık bir artışın ardından 1.262.461.511$’da kaldı.

SLP token fiyatı neden bugün yükseliyor?

SLP tokeninin fiyatının artmasının ana nedeni, Axie Infinity tarafından SLP token arzının baş gösteren azalmasıdır.

Bazıları, ikisinin (Smooth Love Potion ve Axie Infinity) nasıl bağlantılı olduğunu sorabilir. Ama işte nasıl?

Smooth Love Potion (SLP), oyuncuların oyun oynamalarına ve oynadıkça kazanmalarına izin veren metaverse blok zinciri olan Axie Infinity’deki yarışmaları kazanarak kazanılır.

Axie Infinity oyuncuları, ‘Axies’ adı verilen, NFT tabanlı yaratıklar toplar, üretir, yükseltir, savaşır ve takas eder. Oyuncular ödül olarak Smooth Love Potion tokenleri kazanır ve SLP tokenleri daha sonra yeni “Axies” yaratıkları üretmek için kullanılabilir.

Tokenler, Axie Infinity ekosistemindeki işlemler için kullanılan kripto para birimi olan AXS‘den farklıdır.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Bitcoin Bağışları, Rusya Sınırındaki Gerginlikler Arasında Ukrayna’ya Akıyor

Axie Infinity geliştiricileri, SLP belirteç arzını azaltacak

Axie Infinity geliştiricileri, ekosistemi yeniden dengeleyecek değişiklikleri uygulayarak SLP belirteçlerini daha kıt hale getirmek istiyor.

Ekip, Smooth Love Potion tokenlerinin verilmesi hakkında şunları söyledi:

“Günlük arayış, prensipte, insanları her gün oynamaya teşvik etmek için harikaydı; ancak şimdi SLP için toplu bir emisyon mekanizması haline geldi. Günlük görevi kaldırarak, düzenlemeyi günde yaklaşık 45 milyon SLP azaltabiliriz.”

Geliştiriciler bunu oyunun gelecekteki gelişimi için gerekli olacak “acı verici bir ilaç” olarak nitelendirdi. Uygulanırsa, geliştiricilerin vurguladığı gibi, SLP belirteçlerinin arzının %56’ya kadar düşmesi bekleniyor:

“Axie ekonomisi şimdi sert ve kararlı bir eylem gerektiriyor, yoksa tam ve kalıcı bir ekonomik çöküş riskiyle karşı karşıyayız. Bu çok daha acı verici olurdu.”

Ekip, 6 milyon dolarlık bir ödül fonu oluşturmak ve ödül yapısında değişiklikler yapmak istiyor.

19. sezonda Axie Infinity, skor tablosundaki en iyi oyuncuya 3.000 AXS verdi. Gelecek sezonda ilk 300.000 oyuncu için ödül 117.676’ya yükseldi.

Ekip sözlerini şöyle tamamladı:

“Basitçe söylemek gerekirse, büyümeye öncelik verdik ve milyonları bünyemize kattık. Bu yaklaşım olmasaydı, Axie muhtemelen birkaç bin oyuncuyla küçük, niş bir oyun olarak kalacaktı.”

Geçtiğimiz birkaç gün boyunca, genel kripto piyasası toparlanırken Axie sonsuzluk tokeninin (AXS) fiyatı da yükseldi. Mevcut fiyat seviyesi, Ocak ayı sonunda olduğundan %30 daha yüksek.

SLP indirimi haberinin ardından SLP fiyatı, mevcut fiyatına geri çekilmeden önce %40’tan fazla arttı.