Bitcoin HaberleriHaberler

Skybridge Capital Baş Yatırım Sorumlusu Troy Gayeski: ”Bitcoin Altından Daha İyi Performans Gösterecek”

Troy Gayeski, altın ve bitcoini karşılaştırdıktan sonra kripto para birimine neden bağlı kaldıklarını açıkladı.

Anthony Scaramucci tarafından  kurulan hedge fonu SkyBridge Capital, Bitcoin kripto para birimine olan desteğini yineledi.

Kuruluşun Baş Yatırım Sorumlusu Troy Gayeski, altının geleceğine inandıklarını, ancak birçoğunun onun dijital alternatifi olan Bitcoin’e yatırım yapmaya daha istekli olduğunu söyledi.

Bitcoin Altından Daha İyi

Wall Street devinde kıdemli bir portföy yöneticisi olan Gayeski, Bloomberg ile yaptığı bir röportajda, COVID-19 salgınının patlak vermesinden bu yana Federal Rezerv’in eylemlerini eleştirirken kurumun birincil kripto para birimine olan inancını özetledi.

Gayeski, geleneksel olarak önde gelen güvenli limanlardan biri olarak altını görüyor. Bunun yanında önemli bir alternatif olarakta Bitcoin’i vurguluyor.

Tarih, altının benzer durumlarda iyi performans gösterdiğini kanıtlasa da, SkyBridge en büyük dijital varlık olan Bitcoin’e bağlı kalmayı planlıyor:

“Bitcoin ve kriptoya bağlı kalacağız çünkü daha fazla yükseliş olduğunu düşünüyoruz. Bitcoin’den, altından alacağınızdan biraz daha fazla kazanç elde edeceksiniz”

Bununla beraber SkyBridge, dolar karşısında fiyat açısından altının geleceği konusunda da oldukça iyimser. Gayeski, “İleriye dönük olarak altının yükseliş trendini sürdürme olasılığı oldukça yüksek ve gelecek yıl yeni zirvelere ulaşacak” tahmininde bulundu.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu