HaberlerKripto Para Haberleri

Singapur Polisi Kripto Paralarla İlgili Suçların Ülke Çapında Arttığını Söyledi

2018'den bu yana Singapur'da kripto ile ilgili suç vakalarında yaklaşık 29 milyon dolar kaybedildiği bildirildi.

Singapur polisi, kripto paralarla ilgili suçların son 3 senedir büyük bir artış gösterdiğini ve bu hızın devam ettiğini söyledi.

Kripto para birimleri genel itibariyle gelecek açısından önemli kullanım alanlarına hitap etse de art niyetli kişiler tarafından farklı amaçlarla kullanılabiliyor.

The Straits Times’a göre, geçen sene Covid-19 salgını sürecinde, kripto para dolandırıcılıkları ve hileli sistemler tam 3 katına kadar çıktı.

2018 ile 2020 yılları arasında, suçlular bu kripto paralarla ile ilgili suç davaları sırasında tam 29 milyon dolar çaldılar. Uluslararası Stratejik Siber Çalışmalar Merkezi yöneticisi Anthony Lim konu hakkında şunları söyledi:

“Bu dolandırıcılar  faaliyetlerini insanlara hızlı para kazanma vaatleri sunarak  gerçekleştiriyorlar”

Lim, kripto para birimleri ile ilgili düzenleme eksikliğinin suçluların ülkede bu tür suçları işlemelerine de yardımcı olduğunu sözlerine ekledi. Tecrübeli yönetici açıklamalarına şöyle devam etti:

Burada zorla kazanılan binlerce dolarlık paradan bahsediyoruz. İnsanlar dikkatli olmalı ve durum tespiti yapmalılar.

Singapur Sosyal Politikalar Kıdemli Bakanı ve Koordinasyon Bakanı Tharman Shanmugaratnam, Parlamento’ya kripto para yatırımlarının veya ticaretinin ne kadar riskli olduğu konusunda defalarca uyarı yaptığını hatırlattı.

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu