Haberler

Singapur Dijital Ödeme Sağlayıcılarına Lisans Verecek

Singapur Para Otoritesi (MAS), birkaç dijital ödeme hizmeti sağlayıcısına, şehir devletinde faaliyet göstermek üzere lisanslanacaklarını bildirdi.

Endüstri gözlemcilerine göre, bu gelişme Singapur, Asya’nın kripto merkezi statüsünü güvence altına alıyor. Singapur merkez bankacılığı otoritesi, dijital ödeme hizmeti sağlayıcılarına, kendi yetki alanı altında faaliyet göstermeleri için lisans vereceğini bildirdi.

Düzenleyici kurum, 170 başvurandan birkaçına ödeme hizmetleri lisansı vermeye hazır olduğunu söyledi ve gereksinimlerini karşılamaya yönelik önlemleri uyguladıkları sürece onay alacaklarını ifade etti.

Şimdiye kadar iki başvuru reddedildi ve 30 başvuru da kara para aklamayla mücadele standartlarını karşılamadığı için geri çekildi.

Singapur’daki bu gelişme, Avustralya kripto para borsası Independent Reserve‘in bu hafta başlarında Singapur’un para otoritesinden lisans için onay aldığını duyurmasının ardından geldi. Ticaret platformu yaptığı açıklamada, şehirde böyle bir onay alan ilk sanal varlık servis sağlayıcıları arasında olduğunu belirtti.

Simmons & Simmons’ta avukat olan Grace Chong, hareketi “önemli” ve “zamanında” olarak nitelendirdi. Bankaların ve varlık yöneticilerinin, dijital varlık tekliflerini genişlettiklerini belirterek şunları vurguladı:

Teknolojik değişim finansı alt üst ediyor ve dijital varlıklara güçlü bir kurumsal ilgi görüyoruz.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu