Altcoin HaberleriHaberler

Singapur’da Ethereum Bitcoin’den Daha Popüler

Beş Singapurlu'dan neredeyse dördü Ethereum'a sahip

Singapur’da kripto para birimleriyle ilgili yeni bir araştırma yapıldı. CoinMarketCap ve Seedly ile ortaklaşa kripto para borsası Gemini tarafından yürütülen “Singapur’daki Kripto Durumu Raporu 2021” başlıklı araştırma, finansal yatırımları olan Singapurluların üçte ikisinden fazlasının şu anda kriptoya sahip olduğunu ortaya çıkardı.

Kişisel finans ve yatırım ürünlerine sahip olduğunu veya bunlarla ilgilendiğini belirten 4.348 Singapur’lunun yer aldığı rapor, ankete katılanların %67‘sinin şu anda kripto paralara sahip olduğunu gösteriyor.

Singapurlu yatırımcılar tarafından tutulan kripto varlıklarının dağılımı ile ilgili olarak, Ethereum blok zincirinin yerel kripto para birimi olan Ether ( ETH ), en popüler kripto para birimi olarak %78 ile açık bir şekilde liderliği aldı.

Kripto para sahiplerinin %69‘u Bitcoin’e ( BTC ) sahip olduğunu söyledi. Cardano ( ADA ) ve Binance Coin ( BNB ) sırasıyla %40 ve %31 ile ilk ikisini takip ediyor.

Rapor, kripto para sahiplerinin %67‘sinin pandemi sırasında enflasyona karşı korunmak veya karantinalar nedeniyle artan harcanabilir gelirlerini yatırmak için kripto paralara ilgi duyduğunu gösteriyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla altcoin haberi için: Altcoin Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu