Silverflow, Coatue liderliğindeki 17 milyon dolarlık finansman turunu kapattı

Silverflow, Coatue liderliğindeki 17 milyon dolarlık finansman turunu kapattı

Hollandalı ödeme teknolojisi şirketi Silverflow, Coatue Management liderliğindeki 17 milyon dolarlık A Serisi finansman turunu kapattı.

Tura, Marqeta’nın kurucusu Jason Gardner ve Coinbase yönetim kurulunda yer alan Gokul Rajaram katıldı. Şirket, bugün yaptığı açıklamada 17 milyon dolar topladığını açıkladı.

Bir basın açıklamasına göre firma parayı ABD’ye genişlemek, bilançosunu güçlendirmek ve ekibini 24 kişiden 70‘e çıkarmak için kullanacak. 

Fon toplama etkinliği, Crane Venture Partners ve INKEF Capital’in yanı sıra Marqeta’nın kurucusu Jason Gardner ve eski Square ürün lideri  Gokul Rajaram tarafından da desteklendi. 

Silverflow’un CEO’su ve kurucu ortağı Anne Willem de Vries, “Küresel ödeme endüstrisi yenilenmeye hazır ve onu güncel hale getirmek için modern ödeme işleme platformunu oluşturduk” dedi.

Bu yılın başlarında faaliyete geçen girişimin müşterileri arasında Deutsche Bank, PayU ve IXOPay gibi şirketler yer alıyor. Silverflow’un kurucu ekibi, ödeme dünyasından büyük firmalara ev sahipliği yapıyor.

Coatue’nin genel ortağı Michael Gilroy, “Silverflow ekibine baktığımızda ilk dikkatimizi çeken şey, kurucu-piyasa uyumu oldu. Ödemelerdeki deneyimin derinliği, bu ekibe, dünyayı rahatsız eden bir sorunu çözmek için benzersiz bir bakış açısı sağlıyor” Dedi.

Silverflow, ağırlıklı olarak 30 ila 40 yıllık eski platformlarda çalıştığını söylediği arka uç bankacılık teknolojisi dünyasını değiştirmeyi umuyor.