Shopify CEO’su Lütke, Yeni Twitter Handle ile Ethereum Topluluğuna Katıldı

Shopify CEO’su Lütke, Yeni Twitter Handle ile Ethereum Topluluğuna Katıldı

Shopify e-ticaretinin başındaki Alman asıllı Kanadalı milyarder Tobias Lütke, artık Ethereum Ad Hizmeti (ENS) alan adını Twitter hesabı olarak kullanıyor.

Lütke ayrıca profil resmini CryptoPunks koleksiyonundan değiştirilemez bir token olarak güncelledi.

Kanada‘nın en değerli şirketlerinden birinin arkasındaki girişimci, Pazartesi günü 30 ETH (yaklaşık 122.000 $) karşılığında bir ENS alanı satın aldı.

ENS, herkesin bir “.eth” adı ayırmasına izin vererek Ethereum blok zincirinde işlem gönderme sürecini basitleştirir. Esas olarak Ethereum topluluğunun önde gelen üyeleri olan çok sayıda kullanıcı, kripto kullanımını bir e-posta göndermek kadar kolay hale getirmeyi amaçlayan bir hizmete desteklerini herkese açık olarak göstermek için Twitter kullanıcı adlarını değiştirdi.

Popüler tartışma platformu Reddit‘in kurucu ortağı Alexis Ohanian, 2021’in başlarında trende katıldı.

Büyük işletmeler de tabiki köşede oturmuyor. Amerika’nın tanınan bira markalarından biri olan Budweiser, Ağustos ayında Beer.eth alan adı için 30 ETH (yaklaşık 95.000 $) ödedi. Şirket, satın alma işlemini yansıtacak şekilde Twitter profil adını değiştirdi.

ENS alan adlarının popülaritesine rağmen, bunlarla ilişkili bazı ciddi gizlilik endişeleri de yok değil. Hizmet, herhangi bir adres parmaklarınızın ucunda olduğundan, birinin mali durumunu incelemeyi son derece kolaylaştırıyor.