Shiba Inu Yeni Bir İspanyol Borsasında Listeleniyor

Shiba Inu Yeni Bir İspanyol Borsasında Listeleniyor

İspanya’nın dijital varlık ticaret merkezlerinden biri olan Bit2Me, artık Shiba Inu‘yu (SHIB) listelediğini duyurdu. Şirket, yerel halkın yoğun ilgisi nedeniyle popüler memecoin‘i listeledi.

SHIB İspanya Sınırlarını Geçti

SHIB geçen yıl ortaya çıktı ancak 2021’de Dogecoin ve onun en önemli destekçisi Elon Musk tarafından yürütülen memecoin çılgınlığının hızla artmasıyla oldukça popüler hale geldi. Sözde DOGE katili, bu yıl en iyi performans gösteren varlıklardan biri haline geldi ve son zamanlarda hype ve fiyatlardaki düşüşe rağmen, hala büyük ilgi görüyor.

Trendleri takip eden ve yerel halkın arzusunu tatmin etmeye çalışan İspanyol dijital varlık ticaret merkezi Bit2Me, Shiba Inu’yu listelemeye karar verdi. Şirket haberi dün Twitter üzerinden duyurdu. Bit2Me, Shiba Inu’nun ilk hedefi Dogecoin’i (DOGE) “tahtından indirmek” iken, en popüler tokenlerden biri olarak ortaya çıktığını açıkladı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: SHIB şu anda Twitter takipçileri açısından dünyanın en büyük 4. kripto para birimi

İlk memecoin’den bahsetmişken, yedi ay önce İspanyol platformunun kullanıcılarının da onunla etkileşime girmesine izin verdiğini belirtmekte fayda var.

SHIB ve DOGE, Unocoin’de de Listelendi

Shiba Inu ve Dogecoin için destek ekleyen bir diğer büyük dijital varlık borsası da Hintli Unocoin. Gelişmeyi takiben, platformun yerel kullanıcıları DOGE’yi Hindistan rupisiyle takas edebilir hale geldi.


Hindistan’daki kafa karıştırıcı kripto para birimi ortamına rağmen, Unocoin, Shiba Inu’yu listeleyen tek yerel borsa değil. Geçen ay CoinDCX, perakende odaklı uygulamasına kendi kendini ilan eden Dogecoin katilinin eklendiğini duyurdu.