Shiba Inu ($SHIB) Sansasyonel Bir Oyunla Sahne Alacak

Shiba Inu ($SHIB) Sansasyonel Bir Oyunla Sahne Alacak

Shiba Inu’dan Yepyeni Bir Oyun Geliştirmesi Yolda

Dün (27 Kasım), Shiba Inu ($SHIB) projesinin takma adlı lideri Shytoshi Kusama, ekibin oyun dünyasına çok etkileyici bir giriş yapmaya hazırlandığını açıkladı.

“The Future of Gaming Is Shib” başlıklı Medium blog yazısında Shytoshi, ekibinin inşa ettiği oyun hakkında “kesin” bilgi veremese de yeni oyun bölümlerinin (Shiba Inu oyunları) bir “AAA Game Studio” tarafından geliştirilen oyunun tasarımını ve uygulamasını yönetmesi için efsanevi deneyimli video oyunu tasarımcısı ve geliştiricisi William David Volk‘u işe aldığını açıkladı.

Volk (Activision’da eski Teknoloji Başkan Yardımcısı) LinkedIn sayfasında ayın başından beri Shiba Inu Games için serbest olarak çalıştığını belirten şu cümleyi söyledi:

“Tüm zamanların en önemli oyunlarından biri haline gelecek olan oyun için harika bir ekiple çalışmaktan onur duyuyorum.”

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: SHIB Sahiplerinin Sayısı Sonunda 1.000.000 Kişiye Ulaştı

Shytosh, Volk’un oyun dünyasındaki engin deneyimi hakkında şunları söyledi:

“… William’ın sıradan bir oyun geliştiricisi olmadığını, kurumsal alanda onlarca yıllık birinci sınıf yüksek kaliteli deneyime sahip gerçek bir vizyoner olduğunu ve ayrıca bağımsız olarak da kendi oyun stüdyosunu işlettiğini unutmamalısınız. Sadece referans olarak, şimdiye kadar piyasaya sürülen İLK iPhone oyununun gururunu da paylaşıyor! Bu nedenle, mobil oyunlarda yılların deneyimine sahip.“

Shiba Inu Games’in “Shiboshi oyununun inanılmaz bir ilk versiyonunu oluşturmak için harika danışmanlar ve geliştiricilerle çalışmaya odaklandığını” öncelikle mobil için tasarlanacağını ve oyunun bitmiş halinin “yalnızca lisanslı olacağını” söyledi.

Shytoshi, bunun “SHIB Ekosistemi ($SHIB, $LEASH & $BONE) içinde benzersiz fırsatlar sağlayacağını ve SHIB Games’in bu aktiviteden tamamen ayrı kalacağını” kaydetti. Ayrıca, “Shiba Inu Games uygulama içi satın almalardan elde edilen gelirin Shib & Leash için fırsatlar da sağladığını” belirtti.

SHIB’in metaverse‘e girmesine gelince, Shytoshi, “insanların etkileşimde bulunabileceği ve temelde yaşayabileceği bir VR dünyasına sahip olma” fikrini sevdiğini ve Shiba Inu Core Devs‘in (SICD) zaten “OshiVerse” üzerinde çalıştığını söyledi.