Shiba Inu (SHIB) Geri Dönüşe mi Hazırlanıyor?

Shiba Inu (SHIB) Geri Dönüşe mi Hazırlanıyor?

Kısa Notlar:

  • CMC’den alınan verilere göre, Shiba Inu sahiplerinin sayısı son zamanlarda keskin bir şekilde düştü.
  • SHIB, ana akım ve kripto oyuncularının artan oranda benimsendiğini görmeye devam ediyor.
  • Bununla birlikte, SHIB pazarında dezavantajlar devam etmekte.

Kripto para veri sitesi Coinmarketcap‘tan alınan verilere göre, zincir üstü veriler meme coin Shiba Inu (SHIB) sahiplerinin son zamanlarda keskin bir düşüş yaşadığını gösteriyor. 15 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi 992.986’ya ulaşan hisse, ertesi gün dik bir düşüş yaşadı ve 968.871’e düştü ve bu da günde 24.115 fark anlamına geliyor. Bununla birlikte, yavaş yavaş geri tırmanıyor ve 1 milyon Shiba Inu sahibi işareti yakalamaya sabitlenmiş görünüyor.

SHIB‘nin ilgi odağı olması ve büyük fiyat artışları kaydetmesi nedeniyle, metrik son birkaç ayda meteorik olarak yükseliyor. SHIB’nin fiyat performansı, değerinin %4,000’in üzerinde arttığını gördük. Tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %40 daha düşük olan mevcut fiyatında bile, zincir içi verilere göre sahiplerinin %70’i kârda ve %9’u başabaş noktasında ve %21’lik kısım zararda.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: AMC’nin Shiba Inu Kabulü Fiyata Etki Etmedi

Köpek temalı kripto para birimi de diğer meme coinler gün içinde geri dönüş yapıyor gibi görünüyor. Kripto para piyasasının geri kalanındaki düşüşe rağmen son 24 saattir tırmanıyor ve şu anda günde %12.84 artışla 0.000051$ civarında işlem görüyor.

Geçtiğimiz birkaç ay, köpek temalı kripto para birimi için çok verimliydi. Arkasındaki canlı topluluk olan SHIBArmy‘nin lobi faaliyetleriyle yeni benimsenme düzeylerine itildi.

Sosyal medyada çok aktif olan topluluk, SHIB’nin kripto para birimi endüstrisinde ve geleneksel sektörde çeşitli platformlar tarafından entegre edilmesinde etkili oldu. Bu hafta SHIB, Bitpanda ve ZenGo olmak üzere iki kripto para borsasına eklendi. PayPal‘ın kurucu ortağı Peter Thiel tarafından desteklenen Bitpanda, bu hafta Shiba Inu için bir euro ticaret çifti başlattığını duyurdu.

SHIB pazarındaki olumsuzluklar

Artan benimsenmesine ve yükselen fiyatlarına rağmen, SHIB hala bazı piyasa katılımcılarının şüpheciliğinde rol oynayan bazı olumsuzluklarla boğuşuyor.

Birincisi, kısa vadeli sahipleri ile karakterizedir. Kripto varlığı hala genç olsa da, meme madeni para dolaşım arzının yaklaşık %78’inin balinalar tarafından tutulduğu gerçeği güven oluşturmadı. Bunun nedeni, balina sahiplerinde bu tür yoğunlaşmalarla, büyük boy balina sahiplerinin eylemleriyle piyasayı önemli ölçüde etkileyebilmeleridir.

Bunun bir örneği yakın zamanda SHIB’nin dolaşımdaki arzının yaklaşık %13’ünü elinde tutan ve etkin olmadığı düşünülen bir balina cüzdanının aniden holdinginde hareket etmeye başlaması ve piyasa katılımcılarının endişelerini dile getirmesi nedeniyle piyasada biraz paniğe neden olmasıyla gösterildi. Cüzdan bu miktarda SHIB’yi piyasaya sürerse fiyatlara ne olur?