Shiba Inu, Kripto Para Birimi Piyasasının Çoğunluğundan Daha İyi Performans Gösteriyor

Shiba Inu, Kripto Para Birimi Piyasasının Çoğunluğundan Daha İyi Performans Gösteriyor

Bitcoin kripto para birimi, değerinden neredeyse 4.000 dolar kaybetti ve 40.000 dolara düştü. Ancak çoğu altcoin bir ani çöküşten kurtulmaya çalışırken, Shiba Inu rahatsız olmuş gibi görünmüyor.

SHIB’nin pazar performansı

TradingView’e göre, Shiba Inu, üç gün içinde akıllara durgunluk veren %57’lik bir artış gösterdikten sonra şu anda %5’lik bir fiyat artışı yaşıyor. 

Etkileyici bir fiyat artışını önemli bir hacim artışı izlese de, balinalar ve perakende yatırımcılar satış baskısını yeterince uzun süre tutamadılar ve bu da SHIB’nin bir kez daha 0,00003 Dolar eşiğinin altına düşmesine neden oldu.

SHIB Tablosu
Kaynak: TradingView

Çoğu zaman piyasanın şeklini tamamen değiştiren Shiba Inu balinalarına gelince, daha önce var olan satın alma gücü, balinaların çoğunluğunun piyasayı terk etmesi ve daha fazla kripto para biriktirmek yerine varlığı elinde tutmayı tercih etmesiyle aynı seviyelere yakın değil.

Shiba Inu’nun ana “rakibi” olan Dogecoin, aynı olumlu performansı gösteremedi ve hala dip seviyesinde işlem görüyor. 

Piyasadaki en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum da genel eğilimi takip ediyor ve son 24 saat içinde değerinin yaklaşık %8’ini kaybediyor. Bu da büyük olasılıkla daha küçük kripto para birimlerinde aynı fiyat hareketine neden oluyor.

Piyasadaki güçlü düşüşün ardından, Bitcoin son 24 saatte %0,6 fiyat artışıyla işlem görürken bazı dijital varlıklar toparlanma belirtileri gösteriyor. Ancak hacim profillerine göre, yatırımcılar toparlanmayı desteklemek için acele etmiyorlar.