Shiba Inu Gizemli Kripto Balinaları, Fiyat Düşmeye Devam Ederken 3.2 Trilyon SHIB Satın Aldı

Shiba Inu Gizemli Kripto Balinaları, Fiyat Düşmeye Devam Ederken 3.2 Trilyon SHIB Satın Aldı

Shiba Inu Balina Portföylerinin Gözdesi Olmaya Devam Ediyor

Gizemli bir kripto para balinası, memeden ilham alan kripto para biriminin fiyatı düşmeye devam ederken toplam 3,2 trilyon Shiba Inu ($SHIB) tokeni satın aldı. Spekülatörler, satın almanın arkasında büyük bir varlığın olduğunu öne sürse de, balinanın kim olduğu net değil.

Kripto para birimi balina izleyicisi WhaleStats‘a göre, balina üç farklı işlemde 3,2 trilyon SHIB tokenine toplam 120 milyon dolar harcadı. İşlemlere bakıldığında balinanın fonların izlediği yol konusunda dikkatli olduğu görülüyor, o kadar ki portföyünü belirlemek diğer balinalardan çok daha zor.

Sonuç olarak, spekülatörler ve blockchain dedektifleri, memeden ilham alan kripto para birimindeki en büyük bahsin arkasında kimin olduğunu bulmak için verileri araştırdı. Kısa süre önce bilançosuna SHIB’e 1,5 milyon dolar ekleyen Kanadalı sağlık hizmetleri firması Ask The Doctor, 120 milyon dolarlık satın almanın komisyonsuz ticaret platformu Robinhood‘dan gelebileceğini tahmin etti.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Çin Çıkışından 6 Ay Sonra Bitcoin Hash Oranı Üçe Katlandı

Öte yandan, memeden ilham alan kripto para birimine adanmış bir Twitter hesabı, işlemleri, kurucuları tokenlerini perakende yatırımcılara bıraktıktan sonra fiyatı %99,99 oranında düşen bir kripto para birimi olan Squid Game tokeniyle ilişkili bir cüzdana kadar takip ettiğini iddia ediyor.

Ethereum balinaları, son birkaç ayda Shiba Inu’nun fiyatını önemli ölçüde etkiledi ve kripto para birimi Ekim ayında görülen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,0008 dolardan düştüğünden beri birikmeye devam ediyor.

CryptoGlobe‘un bildirdiği gibi, yaklaşık 300 milyon dolarlık varlığa sahip en büyük Ethereum balina cüzdanlarından biri, portföyüne 2,5 milyon doların biraz üzerinde 72 milyar SHIB tokeni ekledi. “Gimli” olarak bilinen bir başka tanınmış Ethereum balinası da, cüzdanında memeden ilham alan 100 milyon dolarlık kripto para birimine yaklaşmak için milyonlarca dolarlık işlemlerde SHIB biriktirmeye devam etti.

Veriler, balina işlemlerinin Shiba Inu’nun bu yılki fiyat artışını hızlandırmasına yardımcı olduğunu gösterdi. Kripto para analitik firması Santiment‘e göre, 100.000 doları aşan SHIB işlemleri genellikle kripto para birimi fiyat artışlarından önce geldi. Özellikle, balinalar bu yükselişlerden önce kripto para biriminden daha da fazla biriktiriyor olabilir.

Dolayısıyla, topluluğu token yakmak ve dolaşımdaki arzını azaltmak için yeni girişimler geliştirmeye devam ettikçe, toplam SHIB arzının %41’inden fazlası yakıldı. Dijital varlık odaklı araştırma şirketi Delphi Digital, popüler Shiba Inu memesinden ilham alan kripto para birimleri anlamına gelen köpek paralarının tarihsel olarak “aşırı ısınmış bir pazarın oldukça iyi bir göstergesi” olduğunu ortaya koydu.