Shiba Inu Bir Borsaya Daha Girdi

Shiba Inu Bir Borsaya Daha Girdi

Shiba Inu SHIB/USDT Paritesiyle Bybit’te Listelendi

Bybit, şu anda çoğu büyük kripto varlık alım satım platformunda listelenen, memeden ilham alan kripto para birimi Shiba Inu‘yu ($SHIB) listelediğini duyurdu.

Bybit’in sosyal medyadaki bir duyurusuna göre, memden ilham alan kripto para birimi şimdi Tether‘in USDT stabilcoin’iniyle işlem görüyor.

Bybit, ticaret hacminin çoğunun türev ürünlerden geldiğini biliyor. Ekim ayında platform, traderların 25 kata kadar kaldıraçla kripto para biriminde pozisyon almasına izin veren SHIB vadeli işlem sözleşmeleri eklemişti.

Shiba Inu’nun benimsenmesi, son birkaç ayda, Ethereum blok zincirinde SHIB’yi tutan adreslerin sayısı son zamanlarda bir milyonu aştığı noktaya kadar istikrarlı bir şekilde büyüyor. Blockchain verilerine göre, günlük olarak 30.000 ila 40.000 yeni adres SHIB ekliyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Madencilerin Elektrik Başvuruları, İzlanda Kamu İdaresi Tarafından Reddedildi

Bir milyon rakamının, bireysel sahipleri değil, yalnızca Ethereum blok zincirindeki cüzdanları yansıttığını belirtmekte fayda var. Örneğin, bir SHIB sahibi düzinelerce cüzdan tutabilirken, başka bir cüzdan, örneğin fonlarını bir borsada saklarsa binlerce sahibinin fonuna sahip olabilir.

Tam olarak kaç kişinin $SHIB’ye sahip olduğu bilinmiyor, ancak bazıları kripto para birimi borsalarında blok zincirinden daha fazla kullanıcı olabileceğine inanıyor. Binance, Coinbase, Huobi, FTX ve Gemini gibi ticaret platformlarının tümü, zaman içinde memeden ilham alan kripto para birimini listeledi.

Bu arada sosyal medyada Bybit, memeden ilham alan diğer kripto para birimlerini listelemek istediğinin de altını çizdi. Mikroblog platformu Twitter‘da yayınlanan bir ankette, 118.900’den fazla katılımcının %30’u Kuma Inu’ya (KUMA $), %26,3’ü BABYDOGE’a ve %23.8’i Floki Inu’ya ($FLOKI) oy verdi. Yaklaşık %19,4’ü Kishu Inu’ya ($KISHU) oy verdi.


Bildirildiği gibi, dijital varlık odaklı araştırma şirketi Delphi Digital, popüler Shiba Inu memesinden ilham alan kripto para birimleri anlamına gelen köpek paralarının, tarihsel olarak aşırı ısınan bir pazarın oldukça iyi bir göstergesi olduğunu ortaya koydu.