Shiba Inu balinalar arasında ilk sıraya geri döndü

Shiba Inu balinalar arasında ilk sıraya geri döndü

Shiba Inu‘nun popülaritesinde ani bir yükseliş yaşandı. Altcoin piyasasının toparlanmasının ardından meme tokeni güçlü bir şekilde toparlanmaya başladı.

Shiba Inu, 3 Şubat’ta yerel tabana ulaştığından bu yana değerinin yaklaşık %50‘sini geri kazandı.

Balina İstatistikleri Verileri
Kaynak: WhaleStats

Yerel zirvede, tokenin fiyatı 0.000035 Dolar’a ulaştı, ancak daha sonra hızla 0.000029 Dolar’a gerileyerek uzun zamandır beklenen 0.00003 Dolar bölgesinin altına düştü.

Fiyattaki artış, tokeni yeni zirvelere taşımasa da, yatırımcılar satış baskısını durdurmayı ve varlığı 0,00003 doların üzerinde tutmayı başardılar.

Perakende yatırımcılar bir kez daha dikkatlerini tokene çekerken, balinalar da nispeten büyük bir indirimle işlem yapıyor ve daha fazla token biriktirmeye devam ediyorlar. Daha önce 115 milyon dolardan fazla değere sahip 3.4 trilyon SHIB satın alan başka bir Shiba Inu balinası ortaya çıkmıştı.

Shiba Inu dün balinaların elinde tuttuğu 1,8 milyar dolarla tahtını geri kazanırken, piyasadaki dalgalanmalar nedeniyle holdinglerin değeri 1,7 milyar dolara geriledi. Daha önce, çok sayıda gösterge, temel bir neden olmaksızın çok sayıda açık pozisyonun açılmasıyla piyasanın potansiyel aşırı ısınmasına işaret ediyordu.

Açık faiz verilerine göre, Bitcoin’in 45.000 Dolar’a yükselmesine ve genel olarak altcoin piyasasının toparlanmasına rağmen, yatırımcıların çoğu hala ayı trendinin devam edeceğine bahse giriyor.

Şu anda Shiba Inu 0,0031 ABD dolarından işlem görüyor.