SHIB ve DOGE Milyonerleri, Bu Altcoinleri Alıyor!

SHIB ve DOGE Milyonerleri, Bu Altcoinleri Alıyor!

FTX’in iflas etmesinin akabinde yaygınlaşan rezerv ispatı raporları, merkezi borsalarında yüklü ölçüde SHIB ve DOGE tuttuğunu ortaya çıkarmıştı. En büyük göğüs coin’ler ayrıyeten balinalar ortasında da tanınan olmaya devam ediyor.

SHIB ve DOGE balinaları bu altcoin’leri de tutuyor

WhaleStats tarafından sağlanan datalar, Shiba Inu balinalarının SHIB dışında en fazla Ethereum, USDT ve Houbi Token’e sahip olduğunu gösteriyor. Balinalar ayrıyeten borsa tokenleri Gate Chain Token ve Houbi BTC’ye de sahip. İlerleyen sıralarda Ethereum tabanlı altcoin projeleri yer alıyor.

Verilere nazaran, SHIB balinalar MATIC, Chainlink ve MANA üzere Ethereum tabanlı kriptoları da biriktirmekle meşgul. Listenin genel görünümü şu biçimde:

  1. Ethereum (ETH)
  2. Tether (USDT)
  3. Houbi Token (HT)
  4. Gatechain Token (GT)
  5. Huoni BTC
  6. Polygon (MATIC)
  7. Chain (CHN)
  8. Chainlink (LNIK)
  9. USD Coin (USDC)
  10. Decentraland (MANA)

İşte Dogecoin balinalarının tuttuğu öbür altcoin projeleri

Dogecoin balinalarının en büyük birkimi LYOPAY Ekosisteminin kripto para ünitesi LYO Credit. Balinalar ayrıyeten USDT ve eETH de tutuyor. Bununla birlikte, Bitcoin, Dogecoin balinaların en fazla fon ayırdığı 4.kripto para ünitesiydi. İlerleyen sıralarda daha düşük hacimli altcoin’ler yer alıyor.

İkinci beşte Everdome, BUSD, USDC, Cardano ve Chainlink yer aldı. Görünüşe nazaran Dogecoin balinaları Shiba’dan farklı olarak Cardano’ya yatırım yapmayı tercih ediyor.

Kaynak: Kripto Koin