SHIB ve DOGE, 30 ABD eyaletinde en çok aranan kripto para birimleri

SHIB ve DOGE, 30 ABD eyaletinde en çok aranan kripto para birimleri

Yakın tarihli bir çalışma, 2021’de SHIB ve DOGE artan popülaritesinin doğruluğunu vurgulayarak, ABD‘de en çok aranan coinler olarak baskın olduklarını gösteriyor.

Mali müşavir platformu The Advisor Coach tarafından yürütülen ve Business Insider tarafından yapılan araştırmaya göre, şaka paraları Dogecoin ve Shiba Inu (SHIB ve DOGE), 30 ABD eyaletinde Google‘da en çok aranan tokenler oldu.

2013 yılında kurulan Dogecoin, Florida, Illinois ve Michigan dahil 23 eyalette en üst sırada yer aldı. Faizdeki artış, kısmen, Tesla CEO’su Elon Musk da dahil olmak üzere ünlüler tarafından onaylanmanın yanı sıra 2021’de tokenin önemli getirilerine bağlanabilir.

SHIB, Califonia ve Nevada da dahil olmak üzere yedi eyalette en çok aranan kripto para birimi oldu. Benzer şekilde, SHIB’nin değerindeki artış, geçen yıl piyasaya çıkmasından bu yana tokenin etkileyici getirilerine bağlanabilir. Genel olarak dördüncü sırada yer alan madeni paranın değeri en az %14.000.000 arttı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Dogecoin Kurucusu Shiba Inu Topluluğuna Tepki Gösterdi

İlginç bir şekilde Bitcoin, Connecticut, Alaska ve Mississippi dahil olmak üzere yalnızca 10 ABD eyaletinde en çok aranan varlıktı ve genel olarak ikinci sırada yer aldı. Ethereum, sekiz eyalette en çok aranan kripto para birimi olarak üçüncü sırada yer aldı. Dogecoin ile karşılaştırıldığında hem Bitcoin hem de Ethereum aramalarının kümülatif olarak düşük olduğunu belirtmekte fayda var. SHIB ve DOGE en büyük kripto para birimlerinden daha çok adından söz ettirecek gibi duruyor.

Aramalarda daha üst sıralarda yer alan SHIB ve DOGE etkisi

Aramalar, yıllardır dijital para birimi alanında öne çıkan tarihi varlıkları gölgede bırakan iki meme madeni parasının etrafındaki etkisini vurguluyor.

Öte yandan, SHIB’den daha yüksek olan Ethereum sıralaması, tarihsel kripto para birimlerinin hala güçlü olduğunu gösteriyor. Özellikle, hem Bitcoin hem de Etherum, kurumsal yatırımcıların ilgisini çekerek değer kazandı.

Ünlülerin desteğinin yanı sıra, meme paralarının büyümesi, artan kullanım durumları ve popüler ticaret platformunda listelenmeye de bağlanabilir. Perakende yatırım uygulamasında listelenen Dogecoin için Robinhood, 2021’de önemli bir itici güç olarak kabul edildi.

Aynı zamanda, SHIB ordusu tokenin Robinhood’da listelenmesi için bastırıyor. Ek olarak, tokenler, ödeme alanında artan kullanım kaydetmektedir.

SHIB ve DOGE fiyat hareketi

Şu anda, her iki meme kripto para birimi de tüm piyasayı sarsan yüksek oynaklık yaşıyor. DOGE, basına göre 0,2 dolardan işlem görüyordu. İlginç bir şekilde, token, piyasa değerine göre Avalanche tarafından bir an için ilk 10’dan itildi. Madeni paranın savunucuları yakında 1 dolara ulaşacağına inanıyor.

Başka yerlerde SHIB, son 24 saatte %5’in üzerinde bir düşüşle 0.000044 dolardan işlem görüyor. Token, çok önemli 0.000050 dolarlık destek hattını kırmayı hedefliyor. Kayda değer bir nokta ise, oynaklığın Ekim ayından bu yana ilk kez düşen SHIB sahiplerini etkilediğidir.