Bitcoin 51.000 Doları Geçerken Shib Inu ve Dogecoin Rakibi Sadece Bir Haftada %50 Yükseldi

Bitcoin 51.000 Doları Geçerken Shib Inu ve Dogecoin Rakibi Sadece Bir Haftada %50 Yükseldi

Bir Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) rakibi, Bitcoin ve çok sayıda kripto projesi önemli fiyat artışları gördükçe bu hafta adeta patlama yaşadı.

Popüler kripto para birimi Dogelon Mars (ELON), son yedi gün içinde yaklaşık %50 arttı ve yazı yazılırken 0.000002 dolardan işlem görüyor.

Piyasa değerine göre 126. sıradaki kripto para birimi, Elon Musk’ın insanları Mars’a getirme hedeflerinden türetilmiş gibi görünüyor.

Token ilk çıktığında, arzın %50‘si Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e verildi. Token’ın piyasaya sürülmesinden sonraki iki ay içinde Buterin, tüm ELON varlığını kar amacı gütmeyen bir tıbbi yardım kuruluşu olan Methuselah Vakfı‘na bağışladı.

ELON, kripto analiz platformu WhaleStats’a göre şu anda ilk 1000 ETH balinası arasında en çok işlem gören token haline geldi.

Geçen ay, Dogelon Mars ekibinin bir sonraki geliştirme aşamasına ilişkin bir proje güncellemesine yanıt olarak ELON’un fiyatı %100‘ün üzerinde arttı ve platforma merkezi olmayan finans (DeFi) ve stake yetenekleri getirdi.

Diğer meme paraları da bu hafta ciddi fiyat artışları gördü: DOGE son yedi gün içinde %11‘den fazla arttı ve şu anda 0.187373 dolardan işlem görüyor.

SHIB bu hafta %9‘dan fazla yükseldi ve yazı yazılırken 0.000037 dolardan işlem görüyor. Bitcoin ise 51.045.67 dolardan kendine alıcı buluyor ve son yedi gün içinde %10‘dan fazla arttı.