SHIB Balinaları Dip Sırasında 20 Milyar Token Satın Aldı

SHIB Balinaları Dip Sırasında 20 Milyar Token Satın Aldı

Shiba Inu kripto para biriminin son zamanlarda geri çekilmesi bazı ticaret topluluklarında endişeleri artırmış olabilir, ancak watcher.guru’ya göre balinalar olarak da bilinen büyük kripto para piyasası oyuncuları son fiyat hareketinden rahatsız görünmüyor.

Balinalar satın alıyor

Balina adreslerinin ortalama satın alma miktarı 1 milyon dolarda kalıyor. Ortalama satın alınan token sayısı 20 milyar olarak kayıtlara geçti. Balinalar, 28 Ekim’den itibaren sürekli olarak daha fazla SHIB tokeni ekliyor.

Satın alma gücü açısından ikinci en büyük kripto para Ethereum oldu ve ortalama satın alma miktarı sırasıyla 176.000 dolar veya 39 ETH’de kaldı.

Balinalar piyasayı nasıl değiştirir?

Piyasadaki  fiyatları kontrol edenler ve trendin yönünü değiştirebilenler büyük işletmeler ve yatırımcılar olduğundan, artan balina sayısı genellikle bir varlık için iyi bir işaret olarak kabul edilir.

Varlığın likit olmadığı düşünülürse, piyasadaki balinalardan gelen hemen hemen her satış hacmi, fiyatı çökertebilir veya güçlü bir düzeltmeye neden olabilir.

Shib Günlük Grafik
Kaynak: TradingView

Perakende yatırımcılardan gelen satış baskısı, genellikle kripto para piyasasındaki düzeltmenin ana nedenidir. Son 24 saatte SHIB memetoken fiyatı %13 arttı ancak hemen ardından %5 geri çekildi. Geçen hafta, tokenin fiyatı ortalama %30’dan %10’a düşen volatiliteye kıyasla çok fazla değişmedi.