Sequoia Capital’dan Dev Kripto Yatırımı!

Sequoia Capital’dan Dev Kripto Yatırımı!

Amerikan risk sermayesi şirketi Sequoia Capital, yeni nesil gelecek vaat eden kripto odaklı girişimlerin devam eden çabalarının bir parçası olarak yeni bir kripto para birimi fonu başlattı.

Bloomberg bugün, Sequoia’nın sektöre özel yeni fona 600 milyon dolar kadar tahsis ettiğini bildirdi. Sequoia’nın ortaklarından Shaun Maguire, kriptoyu “önümüzdeki 20 yılda bir mega trend” olarak nitelendirdi ve kriptoyu “paranın geleceği” olarak nitelendirdi.

Yeni kripto fonu, Sequoia Capital tarafından bugün tanıtılan üç yeni alt fonun bir parçası. Sequoia Capital Fund altında faaliyet gösteren yeni fonlar, firmanın sınırlı ortakları tarafından halihazırda taahhüt edilen sermayeye dayanacak.

Sequoia, uzayda düzinelerce projeyi finanse ettiği için kripto para piyasasına yabancı değil. Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, Sequoia son zamanlarda katman-2 ölçeklendirme çözümü Polygon için 450 milyon dolarlık bir finansman turuna öncülük etti. Firma, DeFi cüzdanı DeBank için 25 milyon dolarlık öz sermaye turunun ve StarkWare için 50 milyon dolarlık artırımın arkasındaydı. Sequoia ayrıca Citadel Securities için dijital varlıklara maruz kalma alanını genişleten 1,15 milyar dolarlık bir yatırım turuna katıldı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Son 24 saat içinde 120 milyon SHIB yakıldı

CBI Insights‘ın verilerine göre, küresel blok zinciri finansmanı 2021’de bir önceki yıla göre %713 büyüyerek 25.2 milyar dolara ulaştı. Risk sermayesi finansmanı, büyük ölçüde kripto benimsemeye odaklandı ve firmalar, takas edilemeyen tokenler, merkezi olmayan finans, kripto borsaları ve altyapı hizmetleri dahil olmak üzere çeşitli alt sektörlerdeki projeleri destekliyor. Daha yakın zamanlarda, risk sermayesi Web3, metaverse ve GameFi projelerine daha fazla önem verdi.