HaberlerKripto Para Haberleri

Son Dönemlerde Kripto Para Söylemleri İle Gündemden Düşmeyen Senatör Warren, CBDC’ler Hakkında Açıklama Yaptı

Warren, CBDC'lerin ABD'deki büyük bankaların başarısızlığını çözebileceğini söyledi.

ABD’li Senatör Elizabeth Warren, CNBC’nin Squawk Box programında kripto paraları düzenlemenin sağlıklı yollarını tartıştı. Warren, kripto para birimlerinden kazanılan servetin vergilendirilmesine de değindi.

“CBDC’ler milyonlarca bankasız insana yardımcı olabilir”

Sunucu Andrew Sorkin tarafından kripto paraların modern finans sistemini bozup bozamayacağı sorulduğunda Warren, özellikle merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) ilginç olduğunu belirtti.

[affiliate_news2 id=”4430″]

Senatör, banka hesabı olmayan milyonlarca insan söz konusu olduğunda CBDC’lerin kullanışlı olabileceğini söyledi. Warren, ABD genelinde tüketicilere ulaşamadıkları ve onlara bankacılık hizmetleri sağlayamadıkları için bunu “büyük bankaların muazzam bir başarısızlığı” olarak nitelendirdi. ”Bu nedenle, dijital para birimleri burada bir cevap olabilir” ifadelerini kullandı.

Daha sonra, şu anda küresel finansal sistemde ve özellikle ABD’de çok sayıda sorunun varlığını kabul etti. Senatöre göre, kripto paraların benimsenmesini ve düzenlenmesini geliştirmek için yeni riskleri önlemenin yollarını bulmak gerekiyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu