Senatör Warren, Bitcoin Madencilik Şirketinden Operasyon Bilgisi İstiyor

Senatör Warren, Bitcoin Madencilik Şirketinden Operasyon Bilgisi İstiyor

Warren, Greenidge Yönetim Kurulu Başkanı Jeff Kirt’e gönderdiği mektupta New York State kuruluşunun elektrik üretimi ve Bitcoin madencilik faaliyetleri hakkında bilgi istedi.

Senatör, bu bilginin, şirketin iklim değişikliği, yerel çevre ve perakende tüketiciler için elektrik maliyeti üzerindeki potansiyel etkisini anlamak adına gerekli olduğunu söyledi. 

Massachusetts’ten Kıdemli Demokratik Senatör, göndermiş olduğu mektupta “Bitcoin madenciliğiyle ilişkili olağanüstü yüksek enerji kullanımı ve karbon emisyonları göz önüne alındığında, Greenidge ve diğer tesislerdeki madencilik operasyonları, küresel çevre, yerel ekosistemler ve tüketici elektrik maliyetleri üzerindeki etkiler hakkında endişeler uyandırıyor” dedi. 

Warren, kripto para birimlerine yönelik olumsuz görüşleri ile bilinmesine rağmen bu, ilk kez kripto ile ilgili bir şirketi bilgi için zorladığını gösteriyor. 

Greenidge’den yanıt

Greenidge kısa bir yanıt verdi ve “tesisin New York’un çevre standartlarını karşıladığını, devletin yetersiz hizmet verilen bir bölgesine ekonomik fırsat getirdiğini ve kripto madenciliği için bir model olduğunu göstermek için istenen bilgileri vereceğini” söyledi.

Bu yılın başlarında Nasdaq’ta listelenen Greenidge, doğal gazla çalışan ilk tesisini kurduktan sonra, ABD’deki ilk karbon nötr Bitcoin madencilik şirketi olarak lanse ediliyor.

Şirket, Güney Carolina’daki gibi gelecekteki madencilik operasyonları için sıfır ve düşük karbonlu elektrik kaynakları kullanmayı planlıyor.