Senatör Toomey, Kripto Para Mevzuatı Hakkında Öneri Çağrısında Bulundu

Senatör Toomey, Kripto Para Mevzuatı Hakkında Öneri Çağrısında Bulundu

Senatör Pat Toomey, kripto para ve blok zinciri için nasıl daha iyi yasa çıkarılacağı konusunda geri bildirim arayışına girdi.

Toomey, federal yasanın kripto para yatırımcılarını korumaya devam ederken kripto para birimi ve açık blok zinciri ağ teknolojilerinin gelişimini desteklemesini sağlamak adına fikirler ve yasama önerileri talep ediyor.

Bu çağrıda, kripto para ihracı için geçerli olan menkul kıymetler yasaları gibi yüksek profilli alanlar, Stablecoin’ler ve kripto para borsaları için uygun düzenleyici rejimler vurgulandı.

Senatör tarafından yapılan duyuru şu şekilde:

“Kripto para birimi ve blok zincir teknolojileri internet kadar devrimsel olmakla kalmayıp, aynı zamanda yüksek maliyetli aracılardan bağımsız olarak bireyler için zenginlik ve finansal bağımsızlık oluşturma potansiyeline de sahip.”

Senato, bu çağrının kısa bir açıklamasını ve bunun Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisinin büyümesini nasıl teşvik edeceğinin ibraz edilmesini istiyor.

Senatoda özellikle Blockchain ağı son derece kritik bir öneme sahip. Toomey, son aylarda bir kripto para savunucusu olarak oldukça fazla ön plana çıkmaya başladı.