Senatör Cynthia Lummis, Hillary Clinton’a Ateş Püskürdü

Senatör Cynthia Lummis, Hillary Clinton’a Ateş Püskürdü

Cynthia Lummis Clinton’a Kötü Patladı

Cynthia Lummis “Wyoming’deki Cumhuriyetçi Senatör” kısa süre önce kripto para birimleriyle alay ettiği için Hillary Clinton‘a ateş püskürdü. Bitcoin‘in ABD dolarının enflasyon sorunlarına sert para çözümü sunduğunu öne sürdü.

Lummis, Clinton’a Geleceği Kucaklamasını Söyledi

Cynthia Lummis‘in yorumları, eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ın bu hafta başlarındaki uyarıcı sözlerini takiben geldi. Singapur’daki Bloomberg Yeni Ekonomi Forumu’ndaki bir panel tartışmasında Clinton, kripto para birimlerinin “ulusları istikrarsızlaştırabileceğini” öne sürdü.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Hillary Clinton, Kripto Paraların Dünyanın Rezerv Para Birimi Olarak Doları Zayıflatabileceğini Söyledi

Bugün Cynthia Lummis, Clinton’a karşıt bir bakış açısıyla yanıt verdi. Bir tweet’te, Bitcoin’in aksi halde istikrarsız bir ABD dolarını “dengelemeye” yardımcı olabileceğini söyledi.

“Büyük liderler gelecekten korkmazlar. Amerika, Bitcoin’i USD’yi dengelemek ve 1971’de başlayan kuyruk dönüşünü geri almak için kullanılabilecek sabit para olarak benimseyerek geleceği kazanabilir.”

1971’de Başkan Nixon altın standardını tamamen kaldırarak ABD para arzını Federal Hükümet’in kontrolü altına aldı. O zamandan beri, enflasyon çok daha yaygın bir sorun haline geldi ve Batı dünyasındaki tasarruf oranları büyük ölçüde düştü. Bitcoin, kesinlikle sabit ve manipüle edilemez para politikası nedeniyle genellikle bu soruna bir çözüm olarak tanıtılır.

Senatörün ilerleme savunuculuğu, Clinton’un bir politikacı olarak markalaşmasına doğrudan bir darbedir. 2016 ABD seçimlerinde Donald Trump’a karşı koşan eski first lady, Bitcoin’cilerin genellikle hor gördüğü “kuruluş” siyasetinin bir amblemi haline geldi. Bununla birlikte, Trump kripto konusunda eşit derecede korktuğunu kanıtladı.

Senatör Lummis Bitcoin Maksimalisti mi?

Lummis’in Bitcoin’in ABD dolarını “stabilize etmesi” için çağrıda bulunduğundan beri aklında ne olduğu belli değil. Bitcoin’in, 1971’den önce altının yaptığı gibi ABD doları değerini “geri alabileceği” anlamına gelebilir. Alternatif olarak, basitçe, Bitcoin’in enflasyonu düşürerek ABD dolarını bir değer deposu olarak rekabet etmeye zorlayacağı anlamına gelebilir.

Her iki durumda da, Lummis, Bitcoin’e sadece bir “varlık” yerine gözü kara bir şekilde “para” olarak atıfta bulunuyor. Daha önce bu nedenle kripto para birimine hararetli bir bağlılık göstermiş, hatta bir kongre konuşmasında varlığı için Tanrı’ya şükretmişti. Birçok Bitcoin maksimalist gibi, o da Shiba Inu gibi diğer kriptoları ve mem paralarını eleştiriyor.