HaberlerKripto Para Haberleri

Senato, 1.2 Trilyon Dolarlık Altyapı Yasasını 69-30 Kabul Etti

Son dönemlerde gündemden düşmeyen ABD altyapı yasası sonuçlandı.

ABD Başkanı Biden, altyapı paketini mart sonunda açıklamış, ancak Senatodaki Cumhuriyetçiler ve Demokratlar arasında aylardır herhangi bir anlaşmaya varılamamıştı. Altyapı paketi kapsamında 8 yıl içinde yaklaşık 1,2 trilyon dolarlık harcama yapılması planlanıyor.

Yeni altyapı yatırımlarına 550 milyar dolarlık kaynağın ayrıldığı pakette, “ulaşım” kaleminde en çok bütçe 110 milyar dolar ile yollar, köprüler ve büyük projeler için öngörülüyor.

ABD Senatosu özellikle de kripto vergilendirmesiyle çokça tartışılan altyapı yasasını meclisten geçirdi. 1.2 trilyon dolar’lık fon ayrılacak olan yasa, 69 pozitif oya karşılık 30 negatif oy olarak bir sonraki aşama olan Temsilciler Meclisine aktarıldı.

Altyapı yasasına son anda eklenen ve kripto paraları tehdit eden yasa değişikliğini yeniden gözden geçirmek için yapılan toplantıda oylamaya red kararı çıktı. Böylece kripto endüstrisini savunan Cynthia LummisPat Toomey ve Ron Wyden’ın çabaları boşa gitmiş oldu.

Senatör Rob Portman ve Mark Warner tarafından sunulan ve ABD Başkanı Joe Biden tarafından desteklenen yasa değişikliğine göre Proof of Stake (PoS) mekanizmasını benimsemiş kripto paralara vergilendirme ve müşterilerini gelir idaresine bildirme zorunluluğunun gelmesi için ilk adım atılmış oldu. Kripto geliştiricilerinden cüzdan sağlayıcılarına kadar birçok kurum yasadan etkilenecek.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu