Seety, Park Ödemeleri İçin Bitcoin Kabul Etmeye Başladı

Seety, Park Ödemeleri İçin Bitcoin Kabul Etmeye Başladı

Son zamanlarda kripto paraların günlük mal ve hizmetler için bir ödeme yöntemi olarak benimsenmesi artmaya başladı. Dijital park girişimi Seety, bazı Belçika şehirlerinde Bitcoin ile park cezası ödemeyi mümkün hale getiriyor.

DataNews tarafından Perşembe günü yayınlanan bir rapora göre, Belçikalı girişim bu kripto para ödeme özelliğini Antwerp ve Brüksel’de faaliyete geçirdi.

Bitcoin’e ek olarak, kullanıcılar ödeme yapmak için diğer dijital para birimlerini de kullanabiliyorlar. Seçenekler arasında Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, Dogecoin gibi kripto para birimleri ve DAI, USD gibi sabit paralar bulunuyor.

Şirket, kripto para birimlerinin zamanla daha çevre dostu olmasını bekliyor, bu da günlük mal ve hizmetler için ödeme yapmak adına giderek daha fazla kullanılacakları anlamına geliyor.

Seety aracılığıyla bir park yeri için ödeme yapmak üzere kripto paraları kullanmak için, kullanıcılar uygulama üzerinden Seety kredisi satın alabilirler.

Seety, mobil uygulama ile kullanıcıların en ucuz veya ücretsiz park yerlerini bulmalarına yardımcı olan etkileşimli bir haritaya sahip.

Ayrıca, şehirdeki herhangi bir cadde veya otopark için fiyatları ve otopark düzenlemelerini belirleyebilirler. Bir topluluk özelliği, aracının yakınında bir park görevlisinin görülmesi durumunda üyeyi bilgilendirir.

Seety ile kullanıcılar en ucuz park bölgelerini bulabilir, park cezalarından kurtulabilir ve iki tıklamayla park ücretini ödeyebilir.