SEEK Kurucu Ortağına Göre Yatırımcılar Bitcoin’in Oynaklığından ve Risklerinden Korkmuyorlar

SEEK Kurucu Ortağına Göre Yatırımcılar Bitcoin’in Oynaklığından ve Risklerinden Korkmuyorlar

Avustralyalı insan kaynakları danışmanlık şirketi SEEK Ltd.‘nin kurucularından biri olan Matt Rockman, insanların kripto para birimlerinin değerlerini göz ardı etmemeleri ve kendilerini bu konuda eğitmeleri gerektiğini belirtti.

Rockman, piyasadaki oynaklığın ve risklerin aslında varlık sınıfını yatırımcılar için çok daha cazip hale getirdiğine inanıyor.

Bitcoin’in Öngörülemez Yapısı Onu Değerli Kılıyor

Avustralyalı yatırımcı ve teknoloji girişimcisi Matt Rockman, Sydney Morning Herald için yakın zamanda yaptığı bir röportajda, kripto para birimlerinin altının yerini aldığını dile getirdi.

Birçok önde gelen isim, öngörülemezliği ve düzenleme eksikliği nedeniyle kripto para piyasasını yatırım yapmayı riskli bir girişim olarak görüyor.

Örneğin, altın madenciliği firması Evolution Mining’in CEO’su Jake Klein, yakın zamanda Bitcoin’in değişken doğasının yatırımcıları değerli metale geri götüreceğini savundu.

Nobel Ödülü sahibi Paul Krugman ise kripto para birimlerinin önümüzdeki on yıllar boyunca sürebilecek bir Ponzi şeması olduğuna inanıyor.

Ancak Rockman’ın konuyla ilgili tamamen farklı bir görüşü var. Oynaklığın, baskıların ve risklerin, yatırımcıların dikkatini çeken faktörler olduğunu söyledi. Rockman diyor ki:

“Bence her ciddi yatırımcı mantıklı bir şekilde kripto para birimlerine kafa yormaya ve kendilerini eğitmeye başlamalı.”

Kanadalı televizyoncu Kevin O’Leary de Rockman ile aynı fikirde. O’Leary geçen hafta yaptığı bir röportaj sırasında, büyük kurumların hiçbirinin volatiliteden korkmadığını, aksine çekici bulduklarını savundu.

.