HaberlerKripto Para Haberleri

SEC’den 30 Milyon Dolarlık DeFi Baskını Geldi

Gregory Keough ve Derek Acree, Cayman Adaları merkezli şirketleri Blockchain Credit Partners’de DeFi teknolojisini içeren menkul kıymetlerin hileli satışı ve yatırımcıları DeFi Money Market’in operasyonları ve karlılığı konusunda yanıltma iddiasıyla suçlandı.

Taraflar, %6,25 getiri vaat eden mTokens satmak için akıllı sözleşmeler ve gelecekteki satışlardan fazla kâr payı veren DMG yönetişim tokenleri kullandılar.

SEC, dijital varlıkların devam eden fiyat oynaklığı nedeniyle yatırımcılara vaat edilen getirilerin yapılamayacağını tespit etti. SEC Finansal Araçlar Birimi Başkanı Daniel Michael konu hakkında şunları söyledi:

“Federal menkul kıymetler yasaları, günümüzün en son teknolojisine sarılmış asırlık dolandırıcılıklara eşit güçle uygulanır… Burada, teklifin merkezi olmayan ve menkul kıymetlerin yönetim tokenleri olarak etiketlenmesi DeFi Para Piyasası’nın derhal kapatılmasını ve yatırımcılara geri ödenmesini sağlamamıza engel olmadı.”

Dava, ABD kurumu tarafından alınan ilk düzenleyici eylem olarak kayıtlara geçti. Asya’da, Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Haziran ayında DeFi’yi düzenlemeye çalıştığını ve işlemler için verilen tüm dijital tokenlerin onayının olması gerektiğini söyledi.

ABD SEC Başkanı Hester Peirce, DeFi’yi düzenlemenin zorluğunu kabul etmesine rağmen, genel olarak kripto para birimleri konusunda daha fazla düzenleyici netlik için bastırdığını dile getirdi.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu