SEC, Kaliforniya’da bir organizatörü sahte olduğu iddia edilen bitcoin planları nedeniyle suçladı

SEC, Kaliforniya’da bir organizatörü sahte olduğu iddia edilen bitcoin planları nedeniyle suçladı

SEC Yeni Bir Davaya İmza Attı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Kaliforniyalı bir adamı, bitcoin talep ettiği ve yanlış getiri vaat ettiği iddia edilen platformlara ev sahipliği yaparak iki kayıtsız ve hileli menkul kıymet teklifi yürütmekle suçladı.

SEC‘in şikayetine göre Ryan Ginster, MyMicroProfits.com ve Social Profimatic web siteleri aracılığıyla yaklaşık 3,6 milyon dolarlık bitcoin topladı. Her iki durumda da Ginster, “kripto para ticareti ve reklam arbitrajının” müşteriler için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun “astronomik getiri oranları” dediği şeyi sağlayacağına söz verdi.

Ajans ayrıca Ginster’ın vergi ödemeleri, konut harcamaları ve kredi kartı faturaları gibi kişisel harcamalar için en az 1 milyon dolarlık fonu zimmete geçirdiğini iddia ediyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: SEC, Terraform Labs ve CEO’sunu ifade vermeye zorlamak için mahkemeye başvurdu

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, şikayeti ABD Kaliforniya Merkez Bölgesi Bölge Mahkemesine sunarak Ginster’ı 1933 Menkul Kıymetler Yasası ve 1934 Menkul Kıymetler Borsası Yasası’ndaki dolandırıcılığı önleme ve kayıt kurallarını ihlal etmekle suçladı.

Sonuç olarak, teşkilat Ginster’a karşı kalıcı ihtiyati tedbir ve ayrıca işten çıkarma ve sivil cezalar talep ediyor.