SEC Ivars Auzins’i Suçluyor

SEC Ivars Auzins’i Suçluyor

SEC Yeni Bir Dosyayla Gündemde

2 Aralık’ta Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, SEC‘in hileli olarak nitelendirdiği bir dizi dijital varlıkla ilgili yatırım planı nedeniyle Ivars Auzins‘e karşı suçlamada bulunduğunu duyurdu.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Auzins’in proje ortadan kalkmadan önce 11 milyon dolar değerinde yatırım topladığı iddia edilen Denaro adlı bir token için 2018 ilk madeni para teklifini öne sürdü.

Başka bir plan olan Innovamine‘in, yatırımcılara bulut bilişim kullanarak kripto madenciliği yapma fırsatı vaat ettiği iddia edildi. Auzins, yatırımcıların parasıyla ortadan kaybolmadan önce Innovamine için 7 milyon dolardan fazla para toplamakla suçlandı.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Auzins’in projelere meşruiyet kazandırmak için kullandığı bir takma adlar ağı ve kısa ömürlü Birleşik Krallık kurumsal kayıtlarını içeren altı benzer planı daha listeledi.

Komisyon, New York Doğu Bölgesi mahkemesinden Letonya vatandaşı Auzins’in gelecekteki menkul kıymet tekliflerine katılmasını engellemesini istiyor. Ayrıca Auzins’in yatırımcılardan elde ettiği fonların iadesini de istiyorlar.

Auzins, SEC’in hedeflediği 2017-2018 patlamasından uzun bir ICO operatörleri dizisinin yalnızca biridir.