HaberlerKripto Para Haberleri

SEC ile Ripple Arasındaki Dava Genişlemeye Devam Ediyor

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki dava dosyaları aralanıyor

Daha önce SEC ile Ripple arasındaki dava duruşmasında SEC’in elinde bulundurabileceği Bitcoin ve Ether ile ilgili belgelere kısmen erişim izni verilmişti. SEC konu hakkında açıklama yaptı ve Bitcoin, Ether ve XRP ile ilgili ellerinde hiçbir belge bulunmadığını söyledi.

Mahkemenin 6 Nisan’da verdiği karar ile SEC’in herhangi bir belge üretmesi gerekmiyordu. Bunun yerine tarafların tutanaklarının veya daha resmi notların olduğu belgeler istendi.

Yargıç, Ripple’a SEC’in kripto üzerindeki belgelerine büyük ölçüde erişim izni verdi. Ancak dahili e-postalarını görüntüleme izni vermedi. Davayı yakından takip eden avukat Jeremy Hogan, şunları söyledi:

“Yargıç çok incelikli bir karar verdi. Sanırım yakında bu konuda sözlü tartışmalar hüküm sürecek ve bazı düşünceleri bir araya getirecek”

SEC ile Ripple arasındaki dava uzun sürecek

SEC ile Ripple arasındaki dava sorununun çözülmesi kesinlikle biraz zaman alacak gibi görünüyor. Bu dava gelecekte Amerika’nın da dijital varlıkları nasıl sınıflandırıldığını ve düzenlendiğini belirlemeye hizmet edebileceğinden, kripto sektöründeki en önemli kararlardan biri olmaya devam ediyor.

John Deaton tarafından 10.000’den fazla XRP sahibi adına verilen açık dilekçe, SEC’i XRP için Ripple’a karşı açtığı davayla yatırımcılara zarar vermekle suçluyor. Çünkü kripto para birimi bu durumdan etkilendi ve büyük düşüş yaşadı. Piyasa değerinden adeta milyonlar silindi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu