HaberlerKripto Para Haberleri

SEC Başkanı Gensler, Kripto Para Borsalarının Daha Fazla Düzenlemeye İhtiyaç Duyduğunu Söyledi

Yeni SEC başkanı Gary Gensler, kripto para alanındaki yatırımcı korumasına duyulan ihtiyaç nedeni ile borsaların düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yeni başkanı Gary Gensler, kripto para borsalarında daha fazla düzenleme yapılması gerektiğini söyledi. SEC Başkanı Gensler düzenlemeler için yatırımcı korumasına duyulan ihtiyacı gerekçe gösterdi.

SEC Başkanı Gensler Daha Fazla Kripto Para Düzenlemesi İçin Bastırıyor

SEC Başkanı Gary Gensler, Perşembe günü katıldığı Finans Endüstrisi Düzenleme Kurumu (FINRA) konferansında kripto para birimi düzenlemelerine değindi.

FINRA, ABD komisyoncu firmalarını denetleyen, devlet tarafından yetkilendirilmiş, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak biliniyor. Gensler açıklamasında şunları söyledi:

“SEC’de, finansal sistemde bulduğumuz her yerde suistimalin peşine düşmeye odaklandık. Bu, denetlediğimiz yaklaşık 100 trilyon dolarlık sermaye piyasasında bireyleri ve şirketleri korkusuzca veya kayırmadan sorumlu tutmak anlamına geliyor.”

Yeni SEC Başkanı kripto para birimlerini düzenleme konusunda yatırımcıların daha fazla korunmasına duyulan ihtiyacı vurguladı.

Kripto para borsaları hakkında daha fazla düzenleme görmek istediğini vurgulayan başkan açıklamalarına şöyle devam etti:

Oldukça değişken varlık sınıfına karşı yatırımcılar kripto para borsalarında daha fazla yatırımcı korumasından yararlanabilir.

Gensler, kripto para borsaları söz konusu olduğunda yatırım yapanların bu alanda daha fazla düzenlemeden faydalanacağını yineledi.

SEC başkanı ayrıca Kongre’den konuyu değerlendirmesini istediğini dile getirdi. Ardından kripto paraların SEC’in yetki alanına girdiğini belirtti ve ekledi:

 “Orada yüzlerce kripto para var. Bu yüzden inceleme ve yaptırım yoluyla o alanda elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz”

Bağımsız bir araştırmaya göre, SEC, kripto para endüstrisi üzerinde şu ana kadar yaklaşık 75 yaptırım eylemi gerçekleştirdi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu