HaberlerKripto Para Haberleri

SEC Başkanı Gary Gensler, Kripto Paralar Üzerinde Daha Fazla Düzenleyici Otorite Çağrısında Bulundu

SEC, kripto para birimlerini düzenlemek için daha fazla yetki alabilir.

CNBC tarafından aktarılan bilgilere göre Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, Elizabeth Warren’a gönderdiği bir mektupta, kripto para yatırımcılarının yeterince  korunmadığı konusunda uyardı.

Warren, Gensler’in son derece değişken kripto piyasası hakkındaki endişelerini dile getirdiği ve harekete geçme çağrısında bulunduğu bir mektup yayınladı.

Şu anda bu platformları kullanan yatırımcıların yeterince korunmadığına inanıyorum.

Mektubu yazmadan iki gün önce Gensler, Aspen Security Forum’da kripto para birimleri hakkında yorum yaptı. Başkan, kripto paraları dijital varlık dolandırıcılığı ve kötüye kullanım olarak nitelendirdi.

Bunun yanında kongreden ABD finansal sistemindeki kripto para birimi varlıklarının işlevselliğini kapsayacak ek düzenlemeler istediğini söyledi.

Aynı mektupta Gensler, endüstrinin, insanların hem merkezi hem de merkezi olmayan platformlarda token ödünç alabilecekleri ve takas edebilecekleri platformlarla dolu olduğunu belirtti.

SEC başkanı, token veya Stablecoin’in menkul kıymetlere uyarlanmasının önemli olmadığını dile getirdi ve ”Bu ürünlerin tamamı menkul kıymetler kanunlarına tabi olacaktır” ifadelerini kullandı.

Senatör Warren yaptığı açıklamada, Gensler’in SEC’e ek düzenleyici yetki verilmesi gerekebileceğini kabul etmesinden memnun olduğunu söyledi.

Warren ayrıca kripto para birimlerini düzenlemek için kapsamlı bir yasal çerçeve geliştirmeye öncülük etme konusunda çağrıda bulundu.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu