SEBA Bank Yöneticisi, Kripto Düzenlemelerinin Kabulü Hızlandıracağına İnanıyor

SEBA Bank Yöneticisi, Kripto Düzenlemelerinin Kabulü Hızlandıracağına İnanıyor

SEBA Bank Kıdemli İcra Kurulu Başkanı Christian Borel, yasaların kripto benimsemeyi ileriye taşıyabileceğini söylüyor.

Bir Cointelegraph röportajında, bankacılık yöneticisi, net düzenlemelerin ortaya çıkmasının ardından kurumların kriptoyu benimsemesinin muhtemel olduğundan bahsediyor. Ek olarak, bankacılık sektöründe “düzenlenmiş karşı tarafların” varlığı, kurumlar ve paydaşlarının kripto sektörüne erişmesi için güvenli ve güvenilir bir yol yaratır.

“Bu kurumsal oyuncuların güvenli bir şekilde faaliyet gösterebilecekleri düzenlenmiş bir karşı tarafa ihtiyaç duyacakları için, daha net bir düzenleyici ortamın harekete geçirdiği kurumlar tarafından dijital varlıkların katılımında ve benimsenmesinde önemli bir hızlanma görmeyi bekliyorum.”

Borel, dijital varlıkların yeni beklentiler bulma konusunda kurumların çıkarlarıyla uyumlu olduğunu da kaydetti. Borel, “Kurumsal yatırımcılar her zaman yeni yatırım fırsatlarına çok dikkat ettiler ve dijital varlıklar sektörüne olan ilgileri bu yaklaşımla uyumlu” diyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: ABD Merkezli Bir Kripto Borsası 25 Bin Rus Hesabını Engelledi

SEBA Bank Yöneticisi Gelecekte Daha Çok Dijital Varlık Bankası Olacağını Söyledi

Yönetici ayrıca, birçok kişinin ihtiyaçlarını karşıladığı için endüstrinin gelecekte daha fazla dijital varlık bankasına sahip olacağını düşünüyor. Dijital varlık bankası, geleneksel bir bankaya çok benzer. Borel’e göre, bir dijital varlık bankası “tam bir geleneksel bankacılık hizmetleri paketi” sunuyor. Bununla birlikte, bunlar çok çeşitli kripto yapılı ürünlere sahip oldukları için dijital ekonomi için uyarlanmıştır.

“Dijital ekonomi büyüdükçe, müşterilerin gelişen ihtiyaçlarına ve hızlı tempolu dijital varlık ekonomisindeki beklentilere uyum sağlayarak dijital varlık bankalarının giderek daha yaygın hale geleceğine inanıyorum.”

Dijital varlıkların hem kurumlara hem de bireylere getirebileceği faydalar sorulduğunda Borel, kriptoyu “çekici bir alternatif” olarak nitelendirdi; çünkü diğer seçenek “düşük faiz oranları ve düşük yatırım getirisi” ile bağlı kalmaktır.

Ocak ayında SEBA Bank CEO’su Guido Buehler, Bitcoin’in (BTC) 75.000 dolara kadar çıkabileceğini tahmin etmişti. Bu, kripto para birimine kurumsal para akışı olarak gerçekleşebilir. Buehler’e göre varlık havuzları BTC‘ye yatırım yapmak için doğru zamanı bulmaya çalışıyor.