Schneider Electric’in Ekosistem Ortağı VeChain

Schneider Electric’in Ekosistem Ortağı VeChain

Elektrikli bileşen devi Schneider Electric, ekosistem ortağı olarak tedarik zinciri yönetimi merkezli blok zinciri platformu VeChain‘i seçti.

VeChain, Schneider Electric’in ekonomiyi dijitalleştirmek için teknolojisini kullanacağını Twitter aracılığıyla doğruladı.

Son zamanlarda VeChain, Çin’deki Ekim 2021 Schneider Electric Yeşil İnovasyon Zirvesi’ne hakim olan blockchain tabanlı şirket ile olası bir ortaklık hakkında dalga geçiyordu.

Ortaklık, Schneider Electric’in yaklaşık 100 milyar dolarlık piyasa değeri olan bir Fortune 500 şirketi olduğu düşünüldüğünde, VeChain’in bir blok zinciri şirketi statüsünü daha da güçlendiriyor.

VeChain ortaklık sayısını artırıyor

Genel olarak, VeChain, şirketin blok zinciri teknolojisinin ana akım benimsenmesini zorlama arayışında çeşitli kuruluşlarla ortaklık kurma konusunda adımlar atmaya devam ediyor. Örneğin, VeChain ayrıca İç Moğolistan hükümetinin büyük ve eksiksiz bir izlenebilirlik platformuna güç sağlamak için VeChainThor blok zincirini kullanacağını da açıkladı.

“İç Moğolistan Hükümeti’nin devasa, tam izlenebilirlik platformunu güçlendirmek için VeChainThor’u seçtiğini duyurmaktan gurur duyuyoruz! VeChain Vakfı, Hükümet liderliğindeki bu dönüm noktası projesi, VeChain ve blok zincirin toplu olarak benimsenmesi için ileriye doğru atılmış büyük bir adımdır”

Şu anda VeChain teknolojisi, gıda güvenliği, lüks ürünler, içki ve tarım dahil olmak üzere çeşitli endüstrilerde kullanılmaktadır. Platform, müşterilere öğeleri takip etmek için blok zinciri ve akıllı çip teknolojilerini birleştiren bir sistem sunarak kurumsal blok zincirinin benimsenmesini sağlamayı amaçlıyor.

Aynı zamanda VeChain, yakın zamanda ZumoSwap adlı yeni bir merkezi olmayan borsayı devreye alarak kripto ile ilgili başka bir teklife girişiyor. DEX, ağın otomatikleştirilmiş piyasa yapıcısı (AMM) ve likidite sağlama protokolü olan Exchange’e alternatif olarak tasarlanmıştır.

Bir dizi yeni anlaşma ve ortaklık, platformun yerel kripto para birimi olan VET üzerinde minimum etkiye sahip görünüyor. Yazım esnasında, token son 24 saatte %6’nın üzerinde düşüşle 0,085 dolardan işlem görüyordu.

VET 7 günlük fiyat hareketi. Kaynak: CoinMarketCap

VET 7 günlük fiyat hareketi. Kaynak: CoinMarketCap

Bununla birlikte, son günlerde, diğer altcoinlerin genel piyasa düzeltmesini takiben bir tür toparlanma kaydetmesine rağmen, VET fiyatı durgun kalıyor.