SBI Holdings Aralık Ayına Kadar Japonya’da Kripto Fonu Başlatmayı Düşünüyor

SBI Holdings Aralık Ayına Kadar Japonya’da Kripto Fonu Başlatmayı Düşünüyor

Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre SBI Holdings, Japonya’nın ilk dijital varlık fonunu Aralık ayına kadar başlatmayı planlıyor.

Yeni yatırım aracı, Ripple’a bağlı XRP de dahil olmak üzere bazı büyük kripto para birimlerini içerek. Morningstar Japonya başkanı Tomoya Asakura, fonu çeşitlendirmenin faydalı olacağını şu sözlerle ifade etti:

“İnsanların kripto paraları bir arada tutmalarını ve portföyleri çeşitlendirmek için ne kadar yararlı olabileceğini ilk elden deneyimlemelerini istiyorum”

Bununla birlikte, yatırımcıların yeni varlık sınıfıyla ilişkili risklerin farkında olması gerektiği söylendi. Asakura, ilki başarılı olursa SBI Holdings‘in hızla başka bir kripto fonu açacağını dile getirdi.

Asakura, konuşmalarının devamında ise “İnsanlar kripto para birimlerini bir spekülasyon aracı olarak önermediğimizi anlayacaklar” ifadelerini kullandı.

Şirket yetkilileri birincisinin başarısına bağlı olarak ikinci bir kripto fonu başlatmayı düşüneceklerini de vurguladı SBI, kurumsal yatırımcılar için ayrı bir yatırım aracı başlatmayı da düşünüyor olabilir. 

Bunun yanında Japonya Maliye Bakanlığı dünya çapında kripto ve blok zinciri endüstrisini incelemek amacıyla çalışmalarını hızlandırdı ve FSA‘nın dijital para düzenlemesini denetlemek için yeni birim kurduğunu bildirdi.