HaberlerKripto Para Haberleri

En iyi Rus Bankaları Sberbank ve VTB’nin CEO’ları Bitcoin Hakkında Açıklama Yaptı

Sberbank ve VTB'nin CEO'ları Bitcoin'i sevmeme nedenlerini dile getirdi.

Rusya’nın en büyük iki bankası olan Sberbank ve VTB CEO’ları kripto para birimlerinin çok riskli ve sahte bir para olduğuna inanıyor. Ek olarak yakın bir gelecekte bu alana girmek istemediklerini belirtiyorlar. 

Sberbank CEO’su Herman Gref, Bitcoin’in hisse senedi piyasasına göre çok daha riskli olduğunu söyledi. Perşembe günü NTV ile yaptığı röportajda banka mevduatının en iyi yatırım seçeneği olduğunu iddia etti:

“Banka mevduatı kesinlikle en güvenilir yatırım aracıdır. %100 güvenilirlik ama ne yazık ki çok yüksek karlılık değil.”

Rusya’nın en büyük ikinci bankası olan VTB’nin CEO’su Andrey Kostin’de kripto paraların sahte olduğunu savundu. Kostin, Cuma günü yaptığı röportajda şunları söyledi:

“Bitcoin’i sevmiyoruz. Sahte para kazanmak gibi olduğunu düşünüyoruz. Birileri bir yerde oturuyor ve Orta Çağ’daki gibi madencilik yapıyor ve sonra onları kullanıyor.”

Kostin, merkez bankası dijital para birimlerinin kripto paraların yerini alacağını düşünüyor. Ünlü yönetici, “Bankalar, merkez bankasının işlerini elinden alacağı konusunda biraz endişeliydi. Bence kripto para birimi bir merkez bankası tarafından kontrol edilip ihraç edilirse müşteriler bankalarda kalacaktır.” dedi.

Özel bir dijital banka olan Tinkoff’un CEO’su Oliver Hughes, Rusya Merkez Bankası’nın müşterilerden gelen talebe rağmen kripto para hizmetleri başlatılmasına izin vermeyeceğini açıkladı . 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu